Wpis z mikrobloga

#rower #szosa
jaka szosę kupić? Budżet 5-10k
Obecnie jeżdżę na zwykłym rowerze ale połknąłem bakcyla przez co chce mieć rower na którym będę szybko trenował. Zastanawiam się między:
-- ramą aluminiową i karbonową. Serio ten karbon będzie lepiej tłumił drgania czy to tylko pic na wodę? Nie wystarczy sam widelec? Nie zależy mi mega na wadze bo sam swoje ważę.
-- 105 czy ultegra?
-- endurance czy racer? Czy pozycja na endurance jest taka jak na MTB? Właśnie oglądam filmiki i mam wątpliwości czy w ogóle patrzeć w tą stronę. Kiedy kupić szosę i gdzie? Teraz jak jest po sezonie czy czekać na nowe modele?
  • 47
@md5sum
- alu ,czy karbon? To zależy na pierwszą brałbym alu( niektóre są lżejsze niż tani karbon)
-ultegra/105 bez znaczenia
-endurance cze race? Zależy od wymiarów kierownika i od tego czy chcesz robić szybką setkę (race) czy 500 km w dobę (endurance).
Od siebie dodam niepopularną opinię, żeby kupić szosę klasyczną,na szczękach o ile wychodzisz na rower przy ładnej pogodzie i nie masz mega gór w codziennym zasięgu. Szosy z tarczami często
Serio ten karbon będzie lepiej tłumił drgania czy to tylko pic na wodę?


Mam taka ramę i przy moich drobnych 110kg na oponach 25mm jest bardzo wygodnie i nie trzepie po łapach.
Ultegra to świetny napęd ale po co przepłacać jak jest 4700.
Co do hamowania to klasycznie, mieszkam na górkach i nie ma problemów, a jeżdżę cały rok.
@md5sum:
W tej cenie możesz mieć:
-dobrą ramę węglową
-dobre koła o profilu 50mm węglowe
-pełną 105 na hydraulice
-węglową kierownice aero/ergonomiczną
Jest tylko jeden haczyk, koła i ramę musisz kupić na aliexpress ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S.
Nie słuchaj ludzi którzy ci piszą że alu jest lepsze niż węgiel. Tu nie chodzi o wagę a o wygodę. Jak przesiadam się z mojej węglowej szosy na mojego
@md5sum: Za nówkę? To jest "stary" model, teraz wchodzi nowa wersja na 2021r. (niestety nie pamiętam który to który, bo tylko mi przemknęło).
MOCNO sugerowałbym Ci popatrzeć na model niżej, czyli na 105tkach.
https://city-sport.pl/rower-szosowy-merida-scultura-3400-disc-white-2020.html

Przemyśl to co pisaliśmy wczesniej. Kup coś tańszego do 3-4k, posmigaj i zobaczysz czego szukasz. Przy okazji nie przejedziesz się na rozmiarze. Tego wyżej to nie słuchaj, bo on sie nie zna xD. Poblokował ludzi którzy starali
@md5sum: Targujesz się za tego białego, za to co stargujesz i różnicę do karbonu, kupujesz fajne, lekkie koła (za 1200-1500zł). Zapatrzenie ludzi w karbon jest niesamowite ;(.
@uysy: Jest tutaj mirek co daje zniżkę na Gianty, popatrz sobie na TCR jak już chcesz bardzo nowy rower. Będzie na 105, a nie ultegrze. Ale różnicy nie oczujesz.
(Ale koła trzeba będzie zmienić w dłuższej perspektywie).

Generalnie 8500 za ta Sculturę (nową) to nie jest zła cena.
@i-marszi: Nie porównuj Santy do DH z "Chinskim karbonem" :). Ale żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem chinskich karbonów.
Ramy za 10k moga pękać jak te za 2k z aliexpress (a w zasadzie pękają).