Wpis z mikrobloga

#rower #szosa
jaka szosę kupić? Budżet 5-10k
Obecnie jeżdżę na zwykłym rowerze ale połknąłem bakcyla przez co chce mieć rower na którym będę szybko trenował. Zastanawiam się między:
-- ramą aluminiową i karbonową. Serio ten karbon będzie lepiej tłumił drgania czy to tylko pic na wodę? Nie wystarczy sam widelec? Nie zależy mi mega na wadze bo sam swoje ważę.
-- 105 czy ultegra?
-- endurance czy racer? Czy pozycja na endurance jest taka jak na MTB? Właśnie oglądam filmiki i mam wątpliwości czy w ogóle patrzeć w tą stronę. Kiedy kupić szosę i gdzie? Teraz jak jest po sezonie czy czekać na nowe modele?
  • 47
@md5sum: ten z 8k nawet nawet, ale ultegra do niczego ci nie jest potrzebna, 105 spokojnie wystraczy.

@i-marszi: typ chce kupić kompletny rower, zapewne w sklepie koło domu, a ty mu wciskasz ramę i koła firmy bao bao. tak, jedna i druga rama może pęknąć, z jednymi i drugimi kołami może być coś nie tak. różnica jest taka, że jest coś się stanie z meridą, to jeden telefon i reklamacja
@uysy:
Mam i RC 520 i Chińczyka na tej ramie co wstawiałem. Nawet nie ma porównania, RC520 jest spoko ale jak raz wsiądziesz na karbon to już się nie chce wracać do aluminium.