Wpis z mikrobloga

#rower #szosa
jaka szosę kupić? Budżet 5-10k
Obecnie jeżdżę na zwykłym rowerze ale połknąłem bakcyla przez co chce mieć rower na którym będę szybko trenował. Zastanawiam się między:
-- ramą aluminiową i karbonową. Serio ten karbon będzie lepiej tłumił drgania czy to tylko pic na wodę? Nie wystarczy sam widelec? Nie zależy mi mega na wadze bo sam swoje ważę.
-- 105 czy ultegra?
-- endurance czy racer? Czy pozycja na endurance jest taka jak na MTB? Właśnie oglądam filmiki i mam wątpliwości czy w ogóle patrzeć w tą stronę. Kiedy kupić szosę i gdzie? Teraz jak jest po sezonie czy czekać na nowe modele?
  • 47
@md5sum:
materiał ramy w sumie bez znaczenia, patrz na wagę. teoretycznie karbon pownien być sztywniejszy, ale często tani karbon jest gówniany.
jak mechaniczny napęd (a w tym budżecie tylko mechanika), to 105 spokojnie starczy.
racer, wiadomo.

jak chcesz efektywnie trenować, to 1,5k z budżetu idzie na pomiar mocy. najlepsza rzecz, którą można kupić do roweru
@md5sum:
Alu + karbon wideł w zupełności wystarcza. Tani karbon jest cięższy i niekoniecznie sztywniejszy niż alu :).
105 w zupełności wystarczy, do wszystkiego.
Endurenace.
Na "pierwszą" szosę to polecałbym coś gdzie wejdzie Ci szersza opona. Np jakiegoś Gravela z zapędem na szosę.
Serio. Kup na początek coś za 3-4k, poźniej będzisz wiedział czy iść w gravela czy race szosa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@md5sum: 1. Dobre aluminium może być lepsze niż tani carbon, także jeśli chodzi o tłumienie. Także chyba spokojnie rama al +cr widelec, chociaż budżet pozwala na sporo
2. Jako laik nie wychwycisz różnicy, bo to głównie waga plus jakaś mikro lepsza precyzja.
3. Endurance bardziej przyjazna geometrią, poza tym w przeciwieństwie do typowo wyścigowej, pozwala na montaż szerszego ogumienia, co wpłynie też na komfort jazdy.
4. Pozycja szosowa jest mniej wyprostowana,
@md5sum: kup najpierw tribana z widelcem carbo reszta alu, a potem szosę całkiem carbonową nawet tę #!$%@?ą, wywalisz w błoto ze 3 k, przerabiałam, ale jak stryjenka woli :-), nie waga, ale właśnie mniejsze drgania zrobiły na mnie wrażenie, bo waga w sumie nie wiele się różni
@md5sum: Teraz wjechały modele na nowy rok 21', chyba będzie ciężko znaleźć roczniki 2020. Ja w ostatniej chwili kupiłem Scotta Addicta z 20', kiedy na rynek wchodził już model na przyszły rok - z tym samym osprzętem i już 1,5k droższy - przez covid i kurs euro.

Zerknij na ofertę Gianta, np tcr advanced - chyba @Adwokat_Boga diluje, to się skumajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz też
Teraz wjechały modele na nowy rok 21', chyba będzie ciężko znaleźć roczniki 2020.


@melo7: w praktyce to "wjechały" wygląda tak, że rzucili po kilka sztuk na sklep żeby było co pooglądać, ale nie na tyle żeby to chcieli sprzedać w ludzkich pieniądzach. Zrobiłem kilka okrążeń po sklepach i nikt mi nic nie chciał sprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja w ostatniej chwili kupiłem Scotta Addicta z 20'
@md5sum: Nie lepiej MTB jeśli mieszkasz w Polsce? Szosa się marnuje w tym kraju bo same nierówności na drogach, dziury i inne niespodzianki. Już nie wspominam o braku możliwości szybszej jazdy choćby po leśnej drodze. Wytelepie Ci ręce strasznie.
@panato: Jak dla mnie, to na kierze jest bardzo mało miejsca. A raczej pod nią, Przez te sztywne pancerze ciężko ogarnąć miejsce na lampkę. Duży minus ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Będę kombinować z uchwytem k-edge combo, żeby jednym mocowaniem załatwić i wahoo i oświetlenie. A następny rower to już będzie miał totalnie wewnętrzne prowadzenie linek :D
@md5sum pamiętaj, że poza rowerem na start trzeba jeszcze ładną kabonę wywalić na trochę szpeju, szczególnie jak masz pustą szafę i nie chcesz wybierać po taniości tylko od razu kolorową stylówę.
(Bibsy+góra+potówka+skarpetki)x2 + wiatrówka+rekawki+ewentualnie wiatrówka. To w odzieżowym.Obok dobierzesz kask, okulary, buty, rękawice. Wariant jesienno zimowy na razie pomijam.
Grrr, dobrze, że mam to już z głowy ( _)