Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do osób przesadnie bojących się koronawirusa (nazywanych przeze mnie, czy przez innych covidianami, koronapanikarzami itp.). Dlaczego za każdym razem pisząc o osobach bagatelizujących restrykcje związane z Covid 19 i sprzeciwiajacych się noszenii maseczek zwłaszcza w przestrzeni publicznej (nazywając ich "szurami") w swojej narracji i memach od razu zakładacie, że te osoby:
- podważają istnienie koronawirusa
- są antyszczepionkowcami
- płaskoziemcami
- przeciwnikami 5g
- przeciwnikami aborcji
- zagorzałymi fanatykami religijnymi
O czymś zapomniałem?

Czy tak trudno zrozumieć, że poza jedną skrajnością w której Wy jesteście, a osobami kompletnie oderwanymi od rzeczywistości są też ludzie, którzy poprostu nie mają zamiaru dezorganizować sobie życia i pozwalać narzucać restrykcji ustalanych przez nienormalny rząd z powodu wirusa, którego śmiertelność w porównaniu do innych chorób jest ZNIKOMA? Czy też może robienie wariatów z myślących inaczej, niż Wy, jest Wam na rękę przypisując nam wszsystkie najgorsze poglądy i cechy bo pomyślenie, że może być inaczej spowodowałoby u Was wywalenie w mózgu "blue screena" jak w windowsie 98?

I na koniec. Nie spotkałem się z agresją osób sprzeciwiających się restrykcjom, czy noszeniem maseczek w stosunku do innych ( choć może mało widziałem, czytałem). Natomiast Was wręcz podnieca sama myśl, że policja spałuje kogoś bez maseczek, albo że ktoś z bagatelizujących pandemię zachorował, ale to my jesteśmy "szurami".¯\_(ツ)_/¯

#koronawirus
  • 40
I na koniec. Nie spotkałem się z agresją osób sprzeciwiających się restrykcjom, czy noszeniem maseczek w stosunku do innych ( choć może mało widziałem, czytałem). Natomiast Was wręcz podnieca sama myśl, że policja spałuje kogoś bez maseczek, albo że ktoś z bagatelizujących pandemię zachorował, ale to my jesteśmy "szurami".¯_(ツ)_/¯


@korf1: piękna konkluzja. Tak to właśnie niestety wygląda z ich strony.
@korf1: ponieważ jest to tego samego typu niezdolność do właściwej analizy danych matematycznych i naukowych oraz próba na podstawie tych błędnych wniosków orzekania o rzeczywistości zamiast zostawienia sobie miejsca na wątpliwości i wynikające z tego podejście dotyczące minimalizacji ryzyka. Przy tym tak samo jak antyszczepionkowcy czy Ci całkowicie negujący wirusa osoby lekceważące śmiertelność Covid wpływają negatywnie na zdrowie całego społeczeństwa, ponieważ najczęściej jednocześnie negują zasadność noszenia maseczki, trzymania dystansu, czy dezynfekcji.
@korf1 w dupie mam twoje nędzne życie, zależy mi na życiu moich bliskich, którzy są już w podeszłym wieku więc zrób coś pożytecznego i załóż maskę na pysk. W jaki sposób ta maska niby dezorganizuje twoje życie? XD Pałować takie ścierwa jak ty to za mało