Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@truskafa: ja mówię o płodzie, który moim zdaniem nie jest człowiekiem do pewnego momentu rozwoju oczywiście, a ty mówisz o mordowaniu ludzi na ulicy, czy nie jesteś w stanie zrozumieć, że niechciane dziecko nie będzie kochane, że dom, w którym będzie mieszkać nie będzie jego domem tylko miejscem na jakąś egzystencję i owszem ten człowiek przeżyje, może będzie szczęśliwy, a może nie, niby jak każdy z nas prawda? No nie
  • Odpowiedz
@truskafa: powód: antykoncepcja zawiodła. P----------y mają 97% skuteczności, ergo na sto par uprawiających s--s z gumką, 3 wpadną. Jak myślisz, ile par w tym tygodniu będzie uprawiać w Polsce s--s z gumką? Policz sobie skalę problemu.

Zakaz antykoncepcji to skazywanie pary na dożywotni przymus zajmowania się dzieckiem. Jak myślisz dlaczego nie zmusza się ludzi do zajmowania się dziećmi z domu dziecka jako kara np. Za kradzież? Może z tego samego
  • Odpowiedz
@Royal_Email: no tak, bo jak nie lewak to na pewno prawak i jeszcze prolifer XD Jaki ty jesteś ograniczony, pewnie bzikanie widziałeś na żywo tylko jak wszedłeś niespodziewanie do pokoju rodziców XD O moje zaciążenie się nie martw, bo ja używam głowy i niemożliwe żeby do tego doszło jeżeli tego nie będę chciała ;) Pozdro!
  • Odpowiedz
do "płodu" nie należy decydowanie o ciele kobiety, bo ta nie jest niewolnikiem i się samoposiada i może robić ze swoim ciałem co jej się żywnie podoba, nie musi tolerować obcych obiektów korzystających z jej własności


@bacaa90: mam pomysł, można wyjąć płód z kobiety i tym samym będzie wilk syty i owca cała. Płodu nie zabijemy, niech sobie idzie w świat, znajdzie prace, kupi rynienke na paróweczki. Skoro płód to
  • Odpowiedz
@R187: lubię tą manipulację kolorami, od Finlandii różnimy się tylko podejściem do "problemów socjoekonomicznych", a Finlandia jest na zielono, a Polska na żółto, mogli od razu dać na czerwono, żeby było pod tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
moje zaciążenie się nie martw, bo ja używam głowy i niemożliwe żeby do tego doszło jeżeli tego nie będę chciała ;


@truskafa: gorzej jak ty i twój partner bedziecie chcieli ale on zmieni zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z resztą przeczysz sam sobie koleżko ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najpierw dopuszczasz aborcje z gwałtów a potem troszcysz sie o dzieci poczęte przez przypadek.
  • Odpowiedz
@bacaa90: nie prowadzę akurat teraz dyskusji na temat "człowiek czy płód"
@ItsFine: ciągle podajecie ten sam argument- antykoncepcja zawiodła. Polecam w takim razie dwie metody, tabletkę po lub wazektomię.
  • Odpowiedz
@truskafa: nawet jeśli sobie poprowadzisz, to nie ma to żadnego znaczenia dla prawa własności. Kobieta ma wyłączne i niepodzielne prawo do decydowania o swoim ciele. Płód aka dziecko może sobie w tym ciele być, do momentu, aż kobieta nie wycofa na to zgody. To jest ciało, jej własność. Nie płodu, nie kościoła, nie społeczeństwa. Jej. I ona decyduje. Bo nie jest niewolnikiem.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: akurat rodzenie dziecka z gwałtu może się odbić znacznie na psychice kobiety i takie dzieci są często wysyłane do domów dziecka. Ale oczywiście kobieta może wybrać czy urodzić czy nie. Tutaj akurat chodzi o prawo wyboru, bo to ona została pokrzywdzona.
  • Odpowiedz
2. do "płodu" nie należy decydowanie o ciele kobiety, bo ta nie jest niewolnikiem i się samoposiada i może robić ze swoim ciałem co jej się żywnie podoba, nie musi tolerować obcych obiektów korzystających z jej własności


@bacaa90: czyli zapraszam cię do siebie do domu po czym cię zabijam, bo nie spodobała mi się jednak twoja obecność, a naruszyłeś moją własność
  • Odpowiedz
@Royal_Email: czemu na przykład dziewczynka 12 lat ma się zabezpieczać? Bo jakaś męska k*rwa ją może zgwałcić za rogiem? W tym wypadku to byłaby męka dla matki, która sama jest dzieckiem. Życie matki jest ważniejsze, więc w przypadku jego zagrożenia można usunąć płód, i też gdy wystąpi poważny defekt płodu.
  • Odpowiedz
skąd to wywnioskowaliście po moich wypowiedziach.


@truskafa:
To komentarz natury ogólnej, bo ten wątek się przetacza przetacza przez każdą dyskusję.

to niech się zapyta kogo
  • Odpowiedz
Dziecko to nie kara za s--s, okej rozumiemy.
Mam nadzieje że dotyczyć to też będzie mężczyzn którzy skoro nie chcą dziecka nie będą musieli na niego płacić w przypadku innej decyzji matki.

No chyba nie pozwolimy na podwójne standardy że dla mężczyzn to jest kara. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@truskafa:
jak ktoś jest na tyle nieodpowiedzialny, że nie potrafi założyć gumy czy brać tabletek albo po wpadce wziąć "tabletkę po" to niech
...
To niech wychowuje teraz dziecko do 18 roku zycia, gratuluję pomysłu XD
  • Odpowiedz