Wpis z mikrobloga

Jaki?


@Czill23:

Jeśli ktoś jest proliferem to aborcja zdrowego "dziecka" z gwałtu jest tak samo niemoralna jak zwykła aborcja.

Jeśli ktoś nie jest proliferem to nie ma dobrego powodu by zakazywać aborcji w ogóle, chyba że tak jak @truskafa: uważa, że dziecko powinno być karą za nieodpowiedzialne (lub niewystarczająco odpowiedzialne) podejście do seksu. Jednak takie podejście nie ma nic wspólnego z etyką czy moralnością.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: Jeśli założylibyśmy, że ludzie są mądrzy i odpowiedzialni i tak używaliby aborcji w tych 3 przypadkach nawet jakby była ona w pełni dostępna. Jak jednak oboje doskonale wiemy ludzie są głupi i znajdą się tacy dla których będzie to zapasowa opcja w razie wpadki.
  • Odpowiedz
@Czill23: i co w związku z tym? To nie jest twoja sprawa. Jak już napisałeś, wystarczy sie dodatkowo zabezpieczyć, ewentualnie wziac tabletke "po", więc nijak cie to nie dotyczy jesli stosujesz sie do własnych zalecen.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: Niby nie ale jednak. Załóżmy, że u mnie wszystko gra i z tego prawa nie skorzystam (jakbym był kobietą) ale jednak załóżmy, że prędzej czy później jakaś kobieta będzie miała powikłania po aborcji (na życzenie) i ja jako podatnik będę musiał sponsorować jej leczenie.
  • Odpowiedz
@Czill23: @czokobons: lol. W takim przypadku potrzebna jest większa gumka. Nie bez powodu mają rozmiary... 53mm czyli standardowe na moim facecie też pękają - musi kupować większy rozmiar, 69mm. Mit o uniwersalnym rozmiarze bo gumka się rozciąga pozostawię bez komentarza nawet.
  • Odpowiedz
@Czill23: jako podatnik już sponsorujesz leczenie kobiet które przeprowadziły aborcje w lewych klinikach albo na własną rękę. Zalegalizowanie aborcji sprawiłoby, że szara strefa by zniknęła, bylyby wpływy z podatków (legalna aborcja nie oznacza refundacji) i zmniejszyłaby sie ilość kobiet które padły ofiarą fuszerki.
  • Odpowiedz
@R187: > Pamiętajcie, w sprawie aborcji cała Europa się myli tylko Polacy i trzeci świat mają rację xD

Bardzo dziwnie podchodzisz do tematu. Przecież w tej kwestii nie można się mylić czy nie, to nie jest coś co naukowcy odkryją i nagle powiedzą, oto jest prawda. To jest wybór, nie ma tutaj racji, jest tylko i wyłącznie wybór. Sprowadzanie tematu do takiej śmieszności w takim kontekście jest bez sensu.
  • Odpowiedz
Możemy też na przykład niczym Hindusi zacząć czcić krowy i zakazać sprzedaży wołowiny kierując się tego typu moralnością.


@R187: Ja nie wartościuję czy powinniśmy wprowadzić czy zakazać aborcję, to zupełnie nie jest temat. Ja się tylko wypowiadam na temat, że wsadzanie wypowiedzi o zwykłej preferencji w ramy brzmiące jakby miały zależeć od czegoś innego jest kompletnie bez sensu i jest to manipulacja, tyle.
  • Odpowiedz
@czokobons: ta, na pewno wielki naganiacz, a jeśli to prawda to kup większy rozmiar chłopie
@Royal_Email: nie uważam, że dziecko jest karą, to już twoja interpretacja, jak się go nie chce to po prostu się zabezpiecza żeby nie było potem problemów z aborcją, która już dla samej kobiety jest na pewno tragicznym przeżyciem albo problemów z niechcianymi dziećmi, które trafiają do domów dziecka
@svickova: o Jezu, wiedziałam, że jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@truskafa: młoda(czy nawet stara) para zalicza wpadkę, wie że nie są w stanie wychować dziecka, bo ich nie stać albo wiedzą, że nie będą dobrymi rodzicami, albo nie dadzą dobrego przykładu, albo po prostu nie chcą, ponieważ dziecko to obowiązek na całe życie i nagle SĄ ZMUSZENI DO WYCHOWANIA TEGO DZIECKA, kto tu traci? Rodzice i to właśnie dziecko...
Co ty masz w głowie xd?
  • Odpowiedz