Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@truskafa: Jest skuteczna, co nie znaczy, że nawet przy prawidłowym stosowaniu nie można zajść w ciążę. Twoje 20 koleżanek i kuzynek to dość mała grupa statystyczna. Poza tym dziecko nie powinno być karą za to, że ktoś śmiał uprawiać seks i akurat antykoncepcja zawiodła.
  • Odpowiedz
@JurekJ: na antykoncepcję też ich nie stać? Albo na tabletkę po? Poza tym zawsze można pojechać do Czech jak się ma takie parcie, nie moja sprawa, ale moim zdaniem w Polsce aborcja na życzenie nie powinna być legalna. I ja się pytam co ty masz w głowie, że nie potrafisz pojąć, że ludzie którzy nie chcą mieć dzieci, albo niech inwestują w pewną antykoncepcję albo facet robi wazektomię i po
  • Odpowiedz
@R187: ale capi od ciebie poczuciem niższości, nie można się wyróżniać, bo wyróżnienie się świadczy o byciu w błędzie.

PS. Na mapie widać, że zakaz aborcji bardzo podobny do polskiego kompromisu aborcyjnego mają Wielka Brytania, Finlandia (z tą różnicą, że rozszerza on prawo do aborcji o oparte na pobudkach socjoekonomicznych) oraz kilka mniejszych krajów, jak Wyspy Owcze czy San Marino. Więc dość, że trawi cię poczucie niższości, to jeszcze karmisz
  • Odpowiedz
@svickova: tak, to mała grupa statystyczna, ale popatrz na wskaźnik Pearla albo inne- czy one też są niewiarygodne? Dziecko to nie kara, ale uprawiając seks, trzeba mieć tego świadomość, że można począć dziecko, więc albo świadoma i pewna antykoncepcja (jak już wspomniałam, można zastosować nawet kilka metod antykoncepcji i masz pewność, że nie znajdziesz), albo wazektomia i zero stresu
  • Odpowiedz
jak się go nie chce to po prostu się zabezpiecza żeby nie było potem problemów z aborcją


@truskafa: masz racje. Po co komu poduszki powietrzne, wystarczy nie brać udziału w wypadkach. A tak serio to to co "uważasz" to tak na prawde myślenie życzeniowe, które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Typowe "moralizowanie" które nie rozwiązuje żadnego problemu.
  • Odpowiedz
PS. Na mapie widać, że zakaz aborcji bardzo podobny do polskiego kompromisu aborcyjnego mają Wielka Brytania, Finlandia (z tą różnicą, że rozszerza on prawo do aborcji o oparte na pobudkach socjoekonomicznych)


@bh933901: Czyli nie takie samo.

oraz kilka mniejszych krajów, jak Wyspy Owcze czy San Marino.


Terytoria czy państwa o populacji Kraśnika (w którym jest 34k, a w San Marino 33k) niezbyt się liczą.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: u ciebie jak widać trochę nie tak z myśleniem. Jak już dałeś swoje super porównanie z poduszkami powietrznymi, to one są zabezpieczeniem przed nawet utratą życia podczas wypadku samochodowego. I tak działa antykoncepcja- jest zabezpieczeniem przed niechcianą ciążą a nie działanie po fakcie, czyli już po zaciążeniu (czyli aborcja). Gdyby poduszki działały też jakiś czas po wypadku to nie miałyby sensu XD
  • Odpowiedz
Czyli nie takie samo.


@R187: nie, nie mają. Ale mają inne od "prawie całego świata". Pytanie więc, czy uznajesz Finlandię i WB za kraje bliższe trzeciemu światu niż dajmy na to Portugalia?

Terytoria czy państwa o populacji Kraśnika (w którym jest 34k, a w San Marino 33k) niezbyt się liczą.


No i co z tego, że małe? Jaki mam wyciągnąć wniosek z tej obserwacji? Bo te kraje mają raczej dość
  • Odpowiedz
@truskafa: u ciebie jest nie tak z myśleniem, skoro jedyny powód aborcji jaki jestes sobie wyobrazic to danie dupy bez gumy.

Z resztą, co cie to interesuje czemu ktos chce usunąć ciąże? Jesteś proliferką?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@truskafa: więc zamiast jak człowiek iść do szpitala w Polsce i rozwiązać swoje nieodpowiedzialne decyzje ma jechać do Czech, bo jest taka możliwość, w sumie racja po co tu siedzieć skoro inne kraje oferują więcej za mniej, nie zrozum mnie źle, ja nie popieram takich działań ale szanuję kraje, które dają takie możliwości, a ludzie sami decydują co jest dla ich sumienia dobre, u nas nie mas takiej opcji, jesteś
  • Odpowiedz
uważa, że dziecko powinno być karą za nieodpowiedzialne (lub niewystarczająco odpowiedzialne) podejście do seksu.


@Royal_Email: to uniwersalne podejście polskich komentatorów (co widać na wykopie).
Dziecko to kara za seks. Gzilas się - więc cierp.
  • Odpowiedz
@Royal_Email: a jaki jest inny powód niż brak antykoncepcji lub jej nieprawidłowe użycie? Mnie nie interesuje czemu ktoś chce sobie usunąć ciążę, ale niech nie wtrąca się w istniejące prawo do możliwości aborcji w tych trzech przypadkach.
  • Odpowiedz
jaki jest inny powód niż brak antykoncepcji lub jej nieprawidłowe użycie?


@truskafa: użyj wyobrazni.

Mnie nie interesuje czemu ktoś chce sobie usunąć ciążę, ale niech nie wtrąca się w istniejące prawo do możliwości aborcji w tych trzech przypadkach.


A co cie to obchodzi, że ktoś chce usunąć ciąże? Jaki masz w tym interes?
  • Odpowiedz
@JurekJ: jakby każdy decydował co jest dla ich sumienia dobre bez konsekwencji to każdy mógłby sobie zabić ot tak innego człowieka, bo mu przeszkadzał albo był zły i dla jego sumienia to jest OK, bo przecież złemu człowiekowi się należało i jego zabójstwo jest usprawiedliwione. A co do decydowania o swoim losie- każdy ma prawo robić ze swoim życiem co chce, ale taki szczegół- życie dziecka nie należy do kobiety
  • Odpowiedz
@Royal_Email: już widzę, że mam do czynienia z typowo lewackim dzbanem. Użyj wyobraźni? No może teraz ty użyj, bo ja nie widzę innych powodów, dla którego można zajść w ciążę, oświeć mnie. Mnie nie obchodzi to czy ktoś chce usunąć ciążę, ale takie jest polskie prawo- nie ma pozwolenia na dobrowolne zabójstwo.
  • Odpowiedz
@graf_zero: kolejny wykopek, który nie potrafi czytać. Powtarzam ostatni raz- jest coś takiego jak antykoncepcja albo pozbawienie się płodności jak się nie chce mieć dzieci w ogóle. Dziecko to nie kara za seks i nie wiem skąd to wywnioskowaliście po moich wypowiedziach. Po prostu jak go nie chcę to się zabezpieczam i korzystam z seksu dla przyjemności, bez żadnego stresu o możliwą wpadkę. Bo seks jest super i nie jest
  • Odpowiedz
życie dziecka nie należy do kobiety i to nie ona decyduje czy ono ma prawo żyć czy nie.


@truskafa:
1. nie dziecka, tylko płodu
2. do "płodu" nie należy decydowanie o ciele kobiety, bo ta nie jest niewolnikiem i się samoposiada i może robić ze swoim ciałem co jej się żywnie podoba, nie musi tolerować obcych obiektów korzystających z jej własności
  • Odpowiedz