Wpis z mikrobloga

Kochani, w związku, z tym, że mój współlokator dostał wynik pozytywny i wylądował na kwarantannie, to samo czeka mnie. Sanepid nie pytał go o osoby kontaktu/z kim mieszka itp, wiec mnie nie zgłosił. Zadzwoniłem do sanepidu, mowie jak wyglada sytuacja, Pani stwierdziła, że w takim razie mam sobie zrobić sam kwarantanne i po 10 dniach, złożyć dokument i tam umieścić dane osoby która miała wynik pozytywny (będą ją mieli w systemie więc będzie można wykazać, że moja kwarantanna była zasadna) i z którą mieszkałem. Ktoś miał podobną sytuację? czy nie ma wtedy problemu z wypłatą świadczeń za okres nieobecności w pracy?
#koronawirus #sanepid #warszawa #covid19
  • 17
@sylwke3100: czemu dziwne? ziomek dostal kwaratanne 10 dni po uzyskaniu wyniku pozytywnego. ja jako osoba mieszkajaca z nim odbywam kwaratanne wspolnie, rowniez 10dni. chyba ze w miedzy czasie bede mial jakies objawy albo cos.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: czemu dziwne? ziomek dostal kwaratanne 10 dni po uzyskaniu wyniku pozytywnego. ja jako osoba mieszkajaca z nim odbywam kwaratanne wspolnie, rowniez 10dni. chyba ze w miedzy czasie bede mial jakies objawy albo cos.

@vitkac: No dziwne bo z tego co jest napisane na stronie to że na 10 od ostatniego kontaktu. A skoro ty z nim masz cały czas to de facto jesteś przez te jego 10 dni narażony.