Wpis z mikrobloga

@tomislawniepelka: Mamy takie lampy w pracy. Jeśli oprócz lamp UV są zapalone normalne dosyć mocne lampy to można nie zauważyć, że te UV się świecą. Studenci na pierwszym roku mieli pełne prawo tego nie wiedzieć. Współczuję poszkodowanym a prowadzący powinni z---------ć na galerze.
  • Odpowiedz
@vikt: to po co pisać, że taka maszyna po 15 minutach powoduje jakieś zmiany? Licząc, że zajecia trwały 3h, to prowadzący też muszą być poszkodowani, bo siedzieli tam minimum godzinę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
@mkong: ostatnio kumpeli z pracy przynosi mi coś i mówi "poszukaj takich świetlówek na necie". Ja patrzę, a to nie świetlówki, tylko promienniki UV. Pierwsze pytanie: skąd to wziąłeś i czy patrzyłeś jak się świeci? Okazało się, że na szczęście nie, tylko jeszcze inny kumpel miał u kogoś zajrzeć do sterylizatora wody i wymienić te "świetlówki", bo na badaniu wyszło, że coś jest nie tak z wodą. Znalazłem, zamówiłem, wydrukowałem
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: nie, nie są
przy zapalonym świetle nie musi być widać
aż trudno mi pojąć twoją ignorancję XD taka długa ekspozycja na UV powoduje oparzenia skóry, uszkodzenia wzroku, zwiększa ryzyko zachorowania na raka... a jak ktoś ma jeszcze nadwrażliwość albo bierze fotouczulające leki to już w ogóle ma przesrane... ale tak, wina studentów debili bo nie przewidzieli że ktoś może być na tyle niekompetentny żeby nie wyłączyć lampy XD!
  • Odpowiedz
aaaaahhh. Polskie szkolnictwo wyższe. S-------y układ starych spróchniałych dziadów posiadających wiedzę z przed dwudziestu lat.
Do teraz te zjeby zapewniały studentom tylko niepotrzebny stres ale widzę, że na chwilę przed odejściem do piekła próbują jeszcze ich skrzywdzić. Hatfu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@tomislawniepelka: zaplusowałem dla rozgłosu jeżeli to prawda to mam nadzieje, że za rok prowadzacy te zajecia widzieć będą świat zza krat. Ludzie jaki zakaz wykonywania zawodu ci ludzi narazili cały rok na utrate zdrowia i życia, tak promieniowanie uv jest rakotwórcze i sprawa jest w c--j poważna
  • Odpowiedz
@mkong każda świetlówka może być lampą UV, odpowiada za to sposób jej działania czyli silne wyładowania generują promieniowanie UV które NIE JEST WIDZIALNE. To że zwykła świetlówka świeci to zasługa luminoforu którym jest natryśnieta od wewnątrz.
  • Odpowiedz