Wpis z mikrobloga

#komputery #programy #software

Orientuje się ktoś może czy jest jakiś program na windowsa który rejestrowałby audio na zasadzie kamerki samochodowej?

Potrzebny mi jest monitoring rozmów w lokalu, ale nagrywanie non stop jest bez sensu. Najlepiej jakby program tak jak kamerki samochodowe trzymał jakiś bufor i po daniu sygnału (klawiszowego lub dźwiękowego) zapisywał do pliku ostatni stan buforu. Wtedy jak jest coś wartego zachowania, po fakcie naciska się przycisk albo wypowiada jakąś frazę ("record audio") i dany stan bufora trafia do pliku o nazwie dataGodzina.wav.

Wiem, że są takie programy na smartphony, ale kojarzy ktoś może coś takiego na windę?
  • 2
@Tytanowy_Lucjan: hmm... batchem to trochę takie druciarskie rozwiązanie, poza tym nagrywa tylko interwałami.

Ogólnie taki program nie jest skomplikowany, musiałbym ogarnąć jakąś bibliotekę do przechwytywania dźwięku, bo obróbką dźwięku nigdy sie nie bawiłem, a reszta programu (bez komend głosowych) to banał, ale myślałem że może jest już jakiś gotowy soft, bo aż dziwne żeby już czegoś takiego gdzieś nie było.