Wpis z mikrobloga

Jestem w knajpie, coś jem, jak wszystko jest ok, jedzenie fajne, kelner miły to chce dać te 10% tipa. Dzisiaj niestety 90% płatności robię kartą i po prostu nie mam gotówki, czy drobnych aby coś dorzucić. W innych krajach często jest tak że kelner podaje nam terminal i wyskakuje opcja dopisania kwoty napiwku do płatności, w Polsce tego nie widziałem ale czasem się spotykam że ludzie proszą o doliczenia kwoty do rachunku i płacą kartą.

W takiej sytuacji ten napiwek trafia do kolnera co mnie obsługuje czy do knajpy?

#restauracja #pytanie #pytaniedoeksperta #jedzenie #kelner #napiwek
Radus - Jestem w knajpie, coś jem, jak wszystko jest ok, jedzenie fajne, kelner miły ...

źródło: comment_1602159375sn7ej9KMV3GTSq7V0Ov8vQ.jpg

Pobierz
  • 5
@Radus Pewnie do knajpy. Spotykałem się z sytuacjami, gdzie przy płatności kartą za posiłek kelnerzy mówili że nie mogą doliczyć napiwku do kwoty na terminalu. Pewnie byłby syf z rozliczeniem tego. Może są terminale stworzone dla tego typu działalności z opcją Tip
@Radus: No ja ostatnio w jednej z knajp miałem taką możliwość. Cholera wie, musiałbyś pytać, mam koleżankę, która kelneruje i mówiła, że napiwki do podziału na ekipę, także pewnie zależy od knajpy.
@dk7pl: oho wiedziałem że zaraz się zjadą przegrywy które mają problem z napiwkami dla kelnerów i jak ludzie wydają swoją pieniądze :D :D Mam ochotę, mogę sobie na to pozwolić to daje, jak coś z mojej strony eot :D