Wpis z mikrobloga

Policzek wołowy z pesto jarmużowym na orzechach włoskich, blanszowaną kapustą i przyjaraną marchewką w drobiowym consome.

inspirowane daniem z The Ninth: https://www.tripadvisor.co.uk/LocationPhotoDirectLink-g186338-d8819272-i241280613-The_Ninth-London_England.html

Wygląd średnio mi się podoba, chyba muszę potrenować plating. Ale fajnie się to wszystko komponuje, orzechy włoskie z wołowiną to piękna sprawa. Słodycz z kapusty oraz marchwi i fajnie to wszystko złamane ekstraktem z kury.

#gotujzmirkosoft #gotujzwykopem #sousvide
Mirkosoft - Policzek wołowy z pesto jarmużowym na orzechach włoskich, blanszowaną kap...

źródło: comment_1602092155bzeidGCq9fZP2zJQ0igspF.jpg

Pobierz
  • 12
@bigger: Dzięki. Bardzo smaczne, naprawdę byłem zaskoczony jak to wszystko razem dobrze działa. Nawet jak mi zostały resztki po przycięciu policzka to dojadałem z pesto zapijając rosołem :)
@Mirkosoft gdyby nie ta kapusta to 11/10 ;) plating też nie najgorszy. Osobiście przy takiej porcji umami(polik i rosół) zamiast kapusty dodał bym jakąś kwaśną sałatkę może na przełamanie. Co do marchewki zaś to taka jest spoko, ale moja ulubiona wersja to taka najpierw duszona (30-45min, 160°C) pod folią z oliwą, tymiankiem pieprzem i solą, a potem temperatura na max i chwila pod grillem żeby się zarumieniła. Sprawdź może ci
@Viking-: marchewka była najpierw podgotowana na patelni, w wodzie z białym octem balsamicznym + dużo soli. Tylko na koniec ją poleciałem palnikiem. Więc nie była surowa i było trochę kwaśnego. Przetestuję tą opcję z piecem, brzmi bardzo fajnie.
@Mirkosoft polecam, fajny "słodkawy" dodatek o lekko chrupkie konsystencji. Jak dobrze wyjdzie (u mnie bywało różnie bo nie jestem fanem miarkowania wszystkich składników i przypraw) sól z pieprzem fajnie podkręca słodycz marchewki, a tymianek dodaje jeszcze świetnego aromatu.

BTW przypomniałem sobie, że mam gdzieś schowany słoiczek miodu wymieszanego w proporcji ~3:1 ze świeżo tartym chrzanem. Muszę sprawdzić co wyszło z tego eksperymentu i wymyślić zastosowanie. Rzecz jasna jeżeli nie będę musiał tego