Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atari666: zobacz Wojtka Orzechowskiego dla porównania (też z Łodzi) inna strategia, a tak szczerze jak nie masz zabezpieczenia finansowego (na początek) w postaci stałej pracy, to odradzam zabawy w nieruchomości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atari666: według mnie oni wszyscy działają w tym temacie bo im więcej takich osób tym lepiej dla nich. I ci co działają na mieszkaniach i ci co działają na giełdzie itp. mają zysk ze szkoleń książek i ich inwestycje też na tym zyskują dzięki temu.
To samo ten koleś od monitera. To samo trader21.
To nie znaczy że to zły biznes. Według mnie jest spoko tylko trzeba w to wejść
  • Odpowiedz
@atari666: Zauważ że chyba wszyscy youtubowi guru nieruchomości przypadkiem swoja przygodę z tą branżą zaczynali w okolicach 2010 roku lub później. Na ciągle rosnącym rynku zarabiać łatwo, a receptą na lepsze zyski jest po prostu więcej kredytu - zobaczymy którzy z nich będą ciągle kręcić filmiki za 10 lat.
  • Odpowiedz
Zauważ że chyba wszyscy youtubowi guru nieruchomości przypadkiem swoja przygodę z tą branżą zaczynali w okolicach 2010 roku lub później.


@Sunday: Odważnie zaryzykuję stwierdzenie, że wtedy po prostu bardziej rozkręcił się w kraju rynek wynajmu.

Na ciągle rosnącym rynku zarabiać łatwo, a receptą na lepsze zyski jest po prostu więcej kredytu - zobaczymy którzy z nich będą ciągle kręcić filmiki za 10
  • Odpowiedz
Przy czym (jako pesymista) myślę, że w tej chwili ta zabawa jest już obarczona ryzykami i kupienie losowego mieszkania w wysokiej cenie, urządzenie go za duże pieniądze i jeszcze zrobienie tego na kredyt z niskim wkładem własnym policzony "na styk" to proszenie się o duże kłopoty. Wirus może (ale nie musi) zahamować pęd do miast, co może zmniejszyć stawki i uczynić interes mało rentownym - a konkurencji jest sporo.
Z drugiej strony,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@atari666: w okresie 2012-2016 zrobiłem 8 flipów. Teraz szczerze nie wiem. Nie śledzę rynku tak jak wtedy. Znam trzy osoby, które po kursie u Wojtka w to się bawią i sobie chwalą. Wszystko zależy jaki masz kapitał, ile czasu jesteś w stanie poświęcić na sprzedaż, aby trzymać cenę.

A co do najmu, to aby to fajnie funkcjonowało to min bańka i wtedy albo szukasz lokalu komercyjnego na 8-9% zwrotu, albo 4 mieszkania i masz już zabezpieczenie, aby bawić się dalej.

TAKA ZŁOTA RADA NA
  • Odpowiedz
@sredni_szu: jasne, chodzi mi bardziej o to że Ci ludzie dorobili się w dużej mierze dzięki temu że weszli na rynek w takim okresie jakim weszli, a nie dzięki super wiedzy czy umiejętnościom. Pewnie część z nich przetrwa, ale osoby wyznające dewizę "im mniej wkładu własnego tym wyższy zwrot z kapitału" mogły cisnąć do oporu i ciągle kredytować się pod kurek - dłuższy spadek cen najmu lub zmiana preferencji klientów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sunday: Kuba i Wojtek majątków nie dorobili się na nieruchomościach. Oni lokowali kasę w nieruchomości, a to że teraz zrobili z tego zajebisty biznes to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atari666: Kuba Midel opowiadał w jednym filmie o swoich początkach - pierwszych pieniędzy nie dały mu nieruchomości. Najpierw udzielał korepetycji, a później rozkręcił biznes ze szkołą językową. A później miał już jakiś kapitał na start. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@atari666: niestety nie wiem, bo ani nie jestem w tej jego Akademii, ani książki nie czytałam. Ale myślę, że żadna książka nie pomoże, jeśli się nie ma umiejętności, pomysłu i trochę szczęścia. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
ale osoby wyznające dewizę "im mniej wkładu własnego tym wyższy zwrot z kapitału" mogły cisnąć do oporu i ciągle kredytować się pod kurek - dłuższy spadek cen najmu lub zmiana preferencji klientów może ich biznesy łatwo rozłożyć.


@Sunday: Nadmierna pazerność może rozłożyć każdy biznes. Ale zakładając, że nie nie przeznaczają całego zysku w inwestycje na lewarze tylko zostawiają sobie jakąś poduszkę, i może że wraz ze wzrostem cen nieruchomości trochę
  • Odpowiedz
@atari666: w Akademii Bogactwa chodzi o to, że jak się zapiszesz, to Kuba Midel będzie bogatszy.

No i tak btw - jeśli teraz wszyscy z obawy przed inflacją w popłochu będą ładować hajs w nieruchy, to zadaj sobie zasadnicze pytanie: kto to wszystko niby ma wynajmować? ;) Zastanów się jaki będzie skutek dużej nadpodaży mieszkań na wynajem.
  • Odpowiedz
No i tak btw - jeśli teraz wszyscy z obawy przed inflacją w popłochu będą ładować hajs w nieruchy, to zadaj sobie zasadnicze pytanie: kto to wszystko niby ma wynajmować? ;) Zastanów się jaki będzie skutek dużej nadpodaży mieszkań na wynajem.


@Waldemar_Wpieldor: Na rynku mieszkaniowym (wciąż? jeszcze?) jest deficyt, co zresztą widać po cenach i tym że "apartamenty" na dowolnym zadupiu sprzedają się naprawdę dobrze.
A w top 5 (czyli
  • Odpowiedz
@sredni_szu: pozwolę sobie się z tym absolutnie nie zgodzić. Łódź się wyludnia, niedługo w rankingu najludniejszych miast prześcignie nas Wrocław. Obserwuję rynek i uważam, że stwierdzenie ""apartamenty" na dowolnym zadupiu sprzedają się naprawdę dobrze" to również nieprawda.
  • Odpowiedz