Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: @vvertoi: przypomina mi się mil kasjerka z niemieckiego sklepu z milionem kolczyków i tatuażów Ala satanistycznych na twarzy itp. Nawet bluzkę nosiła rozpięta aby było widać wielka głowę koziorożca na cały dekolt.
Teraz wyobrażam sobie ta panią w polskiej biedronce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyobraź sobie, że dostałam kiedyś uwagę iż nie powinnam była zrekrutować dziewczyny z tatuażami na palcach do działu obsługi klienta gdzie kontakt z klientem był stricte telefoniczny/mailowy. ¯_(ツ)_/¯


@Phyrexia: Masakra. Ciemnogród ()
ale nie mogę mieć takiej w #korpo.


@Phyrexia: Możesz. Pracowałem w korpo i jeden typ miał irokeza, dziary na rękach oraz na szyi i był managerem. IMO, jeżeli nie jest to coś co wpływa negatywnie na otoczenie, powoduje czyjś dyskomfort, kogoś obraża lub rozprasza, to można sobie mieć fryzurę jaką się chce. Mnie by bardziej przeszkadzało jakby ktoś np. żarł śledzia przy kompie, niż miał taką fryzurę.
@Phyrexia: no trochę jednak taka fryzura i kolor włosów wyłączają na margines społeczeństwa.

Zanim zaczniesz się pruć o te słowa wyjaśnię - tak po prostu jest, nie mam nic do takiej fryzury i nie, nie decyduje ona o tym czy ktoś jest normalny. Po prostu nie tworzy to profesjonalnego wizerunku.
@Phyrexia: u mnie w pracy był taki typek co był typowym szczurkiem korporacyjnym, niski typ po 40, krótkie włosy, okulary, zawsze w garniaku. Dopiero pare tygodni po tym jak odszedł z pracy dowiedziałem sie od osób które miały go w znajomych na fb, że typ jest praktycznie cały wydziarany poza dłońmi, szyją i twarzą, a w weekendy gra w kapeli grindcorowej na perkusji xD
@Phyrexia: I bardzo dobrze. Dzieci pomalowane kredkami na ryju to nie jest ktoś z kim chcę robić interesy.
Wszelkie dziary, kolczyki w nosie, kolorowe włosy, wygolone łby samic to oznaka infantylizmu, a z dziećmi to się można bawić, a nie zarabiać pieniądze
Każde poważne korpo czy firma ma wywalone w wygląd


@Myshka: @vvertoi: Korpo dzielą się na niepoważne, poważne i te naprawdę poważne. W pierwszej i trzeciej nie znajdziesz pracy jako brudnopis z kolorowymi włosami.
ale srogie polactwo i januszerka wychodzi z was xD Każde poważne korpo czy firma ma wywalone w wygląd bo ich targetem i tak nie jest boomerskie polactwo któremu dziary czy łysa głowa kojarzy się z więzieniem xD W polsce dalej mocne średniowieczne jak widzę, a raczej w polsce Z bo jakoś w Gdańsku czy wawie nie miałam problemu z pracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Myshka: Tak każde
Korpo dzielą się na niepoważne, poważne i te naprawdę poważne. W pierwszej i trzeciej nie znajdziesz pracy jako brudnopis z kolorowymi włosami.

Tak każde korpo tylko dziwne że zazwyczaj ludzie na wysokich stanowiskach w Korpo szczególnie którzy mają kontakt na świat NIE wyglądają w taki sposób?


@erkav: @sylwke3100: Robię w korpo w dziale robiącym bezpieczeństwo IT dla najgrubszych zawodników - banki, big pharma, big oil itp. Większość oczywiście wygląda jak