Wpis z mikrobloga

Co kieruje ludzmi ktorzy kupuja "sportowe" 125cc?
Dzwiek tego jest nie do zniesienia, pelna pi*zda spod swiatel i ledwo wyprzedzaja rowerzyste .Przypomne jeszcze ze dzwiek 1 cylindra 125cc jest gorszy od kosy spalinowej pod oknem o 7 rano w sobote. Jak ktos moze pomyslec ze to niezle brzmi i zeby to podkreslic to wrzuca dodatkowo "sportowy" wydech?

Co o tym uwazaja posiadacze 125cc sport?

#motocykle
#patologiazmiasta
#gownowpis
Pobierz black_pearl - Co kieruje ludzmi ktorzy kupuja "sportowe" 125cc?
Dzwiek tego jest nie...
źródło: comment_1600434673r0zBq7mhnf9vfAZPCdcbCx.jpg
  • 24
@worldmaster: moze nie wiesz na co patrzysz bo codziennie widze jak ruszaja spod swiatel i sa zdecydowanie glosniejsze niz 600cc i 1000cc, a to dlatego ze duze motory potrzebuja 10% mocy zebyy szybko ruszyc spod swiatel a nie 95% jak 125cc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@black_pearl: Z reguly mają nadruki "125" a jak ktorys mi sie spodoba to gogluję. I to są na bank 125.
Ciche, normalne, w przeciwienstwie np do scigaczy ktore jadac 5kmh warczą jak traktor czy czołg.
@black_pearl: ja akurat nie gustuje w sportowych motocyklach ale mimo wszystko sam bym znalazl parę powodów np. wygląd gdy nie możesz mieć pełnego A (np Aprilia RS 125 która wygląda z daleka jak normalny sport) plus że względu na masę dobra baza do trenowania techniki w zakrętach szczególnie na małych torach. Motocykl to nie tylko odkręcanie do oporu manety i bycie królem prostej tylko właśnie nauka jazdy tak by potrafić wykorzystać
Co kieruje ludzmi ktorzy kupuja "sportowe" 125cc?


@black_pearl: Jeżeli są to sportowe 125 w 4T to też nie wiem co nimi kieruje.
To jest jak przyklejenie we fiacie 126 naklejki NIKE na tylną szybę.
Tylko właściciel myśli że to fajne.

Co innego 125 2t. Niektóre z nich mają przyspieszenie do 100km/h 6,5s czyli lepiej niż nie jedna 400cm3 4T
@mpetrumnigrum: @black_pearl: po co kupują? bo taki mają gust, wizualnie im się bardziej podoba coś w plastikach z szybką, która choćby częściowo chroni od wiatru. Nie każdemu podoba się naked. I jaki macie problem z tym? Np. Wam będą podobały się litrowe cruisery i choppery, a ja uznam je za zupełnie nie w moim stylu i powiem, że wolę coś sportowo-turystycznego, litrowego, z w miarę wygodną pozycją, a ktoś powie,
@Hamza: Dyskusja wynika ze zmiany rynku i zmiany czasu.
w latach dziewięćdziesiątych motocykle nie udawały czegoś czym nie były. Takie sportowe 125 rzeczywiście były sportowymi 125. BA takie sportowe 50cm3 były sportowymi 50.
Jeśli będziesz współczesną "modę' motocyklową porównywać do tego z lat dziewięćdziesiątych to mogą się tobie pewne rzeczy nie podobać.

A wygląd to kwestia upodobań i od zawsze jedni coś lubili a inni uważali to za brak gustu. Jak
@mpetrumnigrum: ale dawniej nie było takich norm emisji spalin i tak dalej, narzuconych przez unię, dlatego teraz nie masz 2T i dlatego teraz jakieś duże sporty bywają dławione o parę koni itd, gdyby nie to, to nadal może byłyby 2T 125cc z 30 konikami, palące 6 litrów czy ileś