Wpis z mikrobloga

MĘSKA DEPRESJA/ZBYT DUŻE OCZEKIWANIA WOBEC MĘŻCZYZN
Mógłbyś mieć chociaż te 180 cm wzrostu, mąż koleżanki zarabia wiecej, za mało się starasz, #!$%@? nie facet. Brzmi znajomo? Chcę zrobić film pokazujący historię faceta, który pomimo bycia dobrym człowiekiem ciągle dostaje od życia w kość. Z biegiem lat gdzie ciężko i uczciwie pracuje pomału tracąc siebie...'Pomaga' mu w tym toksyczna żona, która swoją rozszczeniową postawą podcina bohaterowi skrzydła do tego stopnia, że traci poczucie własnej wartości. Robił co mógł, dawał z siebie wszystko rzadko dostając słowa wsparcia. Z biegiem lat zaczął wierzyć w słowa, że jest gorszy,nie widzi powodów by żyć, żona jest oschła w rozmowie, sexu nie było od miesiecy. Do tego problemy w firmie przez Covid.
Czym jest męskość w dzisiejszych czasach? Czy pokazywanie uczuć to wynik słabości? Zatrważający procent liczby samobójców to mężczyźni.

Już dawno powinienem zrobić o tym film. Mam nadzieję, że mi pomożecie dając coś od siebie w komentarzu lub w wiadomości prywatnej. Wiem, że wielu z Was mnie tu nie lubi ale ten portal to kopalnia wiedzy i obiecuję podejść do realizacji tematu jak najlepiej.

#depresja #blackpill #logikarozowychpaskow #psychologia #zwiazki
Pobierz r.....a - MĘSKA DEPRESJA/ZBYT DUŻE OCZEKIWANIA WOBEC MĘŻCZYZN
Mógłbyś mieć chociaż t...
źródło: comment_1599550092jLiggYwHbyUMz6cp5c3u5R.jpg
  • 73
@r__k: No ale właśnie kluczowym słowem jest "mówi". Mówią to co powinno się mówić, tak jak zostały wychowane ale gadziego mózgu nie oszukasz. Podałem Ci przykład "mówionych" a prawdziwych wymagań co do partnera seksualnego.
@iEarth: Jeśli już to częściej chyba się mówi, że coś np. krótkie włosy są "mało kobiece", bardzo ciężko spotkać wyrażenie "prawdziwa kobieta" w przeciwieństwie do wyrażenia "prawdziwy mężczyzna". No i trzeba pamiętać o dzisiejszym wsparciu dla niestereotypowych kobiet w dzisiejszym społeczeństwie o czym nie można powiedzieć w sprawie mężczyzn odchylających się od normy.
@Bartoszyce: no ale czemu ty mnie próbujesz przekonać na siłę, bo ty wiesz lepiej, jak myślą różowe xD dokładnie o tym napisałam - faceci sami sobie tworzą w głowie jakieś chore wizje męskości i wmawiają sobie, że muszą tak robić, bo inaczej różowa będzie o nich źle myśleć/nie chcieć ich/etc xD
Jaki % kobiet zostawił Ciebie lub Twoich kolegów. ponieważ okazali słabość? Jaki % z tych kobiet to były normalne laski
@Bartoszyce: to chyba wynika z perspektywy, bardziej zwracamy uwagę na co innego. Ja bardzo często słyszałam albo czytałam o tym, że ktoś jest niekobiecy, nie jest prawdziwą kobietą itp. bo nie dostosował się do jakichś norm i czyichś wyobrażeń.

Co nie zmienia faktu, że kwestię depresji u mężczyzn należy nagłaśniać.


Sama udzielam się w grupach, w których mówi się dużo o męskiej depresji, właśnie by uświadomić, że mogą oni okazywać słabość
@rezyserzycia: mam coś takiego. Własna firma ale ciągle uważam że nie rozwijam się tak jak konkurencja, że mogę lepiej, o w rok postawili nowe osiedle, a Ty Rafal co zrobiłeś? W Warszawie wszystko galopuje, życie toczy się 3 razy szybciej, wszystko w kredycie ale na ulicach widać te raty kredytu w postaci osiedli, samochodów, ciuchów.
@rezyserzycia: uważam, że jest to ważny temat, który warto poruszać. Niestety rodzina, nauczyciele i inni napotkani ludzie ciągle próbują dopasować dorastające dziecko do określonych ram płciowych. W końcu lubimy gdy świat jest czarnobiały i nie trzeba za bardzo się wysilać w jego zrozumienie. Mężczyzn uczy się, że okazywanie uczuć jest słabością, a kobietom wmawia się, że mają być wrażliwe i bierne. Dodatkowo presja rówieśników też jest ogromna, szczególnie gdy jesteś inny.