Wpis z mikrobloga

MĘSKA DEPRESJA/ZBYT DUŻE OCZEKIWANIA WOBEC MĘŻCZYZN
Mógłbyś mieć chociaż te 180 cm wzrostu, mąż koleżanki zarabia wiecej, za mało się starasz, #!$%@? nie facet. Brzmi znajomo? Chcę zrobić film pokazujący historię faceta, który pomimo bycia dobrym człowiekiem ciągle dostaje od życia w kość. Z biegiem lat gdzie ciężko i uczciwie pracuje pomału tracąc siebie...'Pomaga' mu w tym toksyczna żona, która swoją rozszczeniową postawą podcina bohaterowi skrzydła do tego stopnia, że traci poczucie własnej wartości. Robił co mógł, dawał z siebie wszystko rzadko dostając słowa wsparcia. Z biegiem lat zaczął wierzyć w słowa, że jest gorszy,nie widzi powodów by żyć, żona jest oschła w rozmowie, sexu nie było od miesiecy. Do tego problemy w firmie przez Covid.
Czym jest męskość w dzisiejszych czasach? Czy pokazywanie uczuć to wynik słabości? Zatrważający procent liczby samobójców to mężczyźni.

Już dawno powinienem zrobić o tym film. Mam nadzieję, że mi pomożecie dając coś od siebie w komentarzu lub w wiadomości prywatnej. Wiem, że wielu z Was mnie tu nie lubi ale ten portal to kopalnia wiedzy i obiecuję podejść do realizacji tematu jak najlepiej.

#depresja #blackpill #logikarozowychpaskow #psychologia #zwiazki
Pobierz
źródło: comment_1599550092jLiggYwHbyUMz6cp5c3u5R.jpg
  • 73
@r__k ale czemu piszesz w imieniu wszystkich kobiet? Może tobie i wszystkim kobietom z twojego otoczenia to nie przeszkadza, ok. Ja sobie tego z palca nie wyssałem, tylko słyszałem to od swojej ex a ona z kolei od swoich koleżanek
@rezyserzycia: ja bym powiedział, że problem nie jest w za dużych oczekiwaniach. Problem jest, że za tym nie idzie żadna nagroda. Odpowiedzialność za którą nie idzie autorytet.

Faceci potrzebują odpowiedzialności, celu, "oczekiwań". Potrzebują konkurencji, potrzebują się mierzyć. Jako chłopcy ścigają się kto będzie pierwszy i problem nei jest w tym, że oczekujemy od nich, że zawsze będą pierwsi we wszystkim (bo oni sami CHCĄ się ścigać) ale w tym, że jak
@rezyserzycia: a nie lepiej zamiast dramatu zrobić sensowna mini kampanie nastawioną na profilaktyke depresji wśród mężczyzn? Coś co rzeczywiście mogłoby realnie zmienić myślenie i poprawić zdrowie psychiczne facetów? Na zasadzie: "chodzenie do lekarza jest meskie", "przyznanie się do problemu nie jest oznaką słabości itd". Kobiety znacznie częściej chodzą do psychiatry i psychologa jak potrzebują leczenia, a faceci wola się kisić w złym stanie.