Wpis z mikrobloga

MĘSKA DEPRESJA/ZBYT DUŻE OCZEKIWANIA WOBEC MĘŻCZYZN
Mógłbyś mieć chociaż te 180 cm wzrostu, mąż koleżanki zarabia wiecej, za mało się starasz, #!$%@? nie facet. Brzmi znajomo? Chcę zrobić film pokazujący historię faceta, który pomimo bycia dobrym człowiekiem ciągle dostaje od życia w kość. Z biegiem lat gdzie ciężko i uczciwie pracuje pomału tracąc siebie...'Pomaga' mu w tym toksyczna żona, która swoją rozszczeniową postawą podcina bohaterowi skrzydła do tego stopnia, że traci poczucie własnej wartości. Robił co mógł, dawał z siebie wszystko rzadko dostając słowa wsparcia. Z biegiem lat zaczął wierzyć w słowa, że jest gorszy,nie widzi powodów by żyć, żona jest oschła w rozmowie, sexu nie było od miesiecy. Do tego problemy w firmie przez Covid.
Czym jest męskość w dzisiejszych czasach? Czy pokazywanie uczuć to wynik słabości? Zatrważający procent liczby samobójców to mężczyźni.

Już dawno powinienem zrobić o tym film. Mam nadzieję, że mi pomożecie dając coś od siebie w komentarzu lub w wiadomości prywatnej. Wiem, że wielu z Was mnie tu nie lubi ale ten portal to kopalnia wiedzy i obiecuję podejść do realizacji tematu jak najlepiej.

#depresja #blackpill #logikarozowychpaskow #psychologia #zwiazki
r.....a - MĘSKA DEPRESJA/ZBYT DUŻE OCZEKIWANIA WOBEC MĘŻCZYZN
Mógłbyś mieć chociaż t...

źródło: comment_1599550092jLiggYwHbyUMz6cp5c3u5R.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: czy jeśli nie dotyczy mnie żaden z wymienionych problemów, to jestem jakiś nienormalny? Nie neguję istnienia problemu, dla mnie jednak każda z opisanych sytuacji da się łatwo przewidzieć lub rozwiązać proaktywnie.
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: wiem że to #niepopularnaopinia, i że tu wszystkiemu sa winne kobiety, ale często sami faceci nawzajem się dobijają. "Różowe koszule noszą tylko #!$%@?" "ja to wszystko w domu zrobię, jak nie umiesz trzymać młotka to ciota jesteś", "w wojsku byłem to znam życie, co taki cwok może wiedzieć", "już płaczesz? Tylko miękkie faje płaczą", "jak nie wyciskasz 100kg? to co ty robisz?" itd.

Czego by nie powiedzieć o kobietach,
  • Odpowiedz
@Kowixx: porównywanie siebie do innych leży be naszej naturze. Chęć rywalizacji napędza do działania, ale trzeba znać swoje granice i wyznaczać realne cele. Jeśli szczypior nie wyciska 100kg 10x na ławce nikt się tym nie zdziwi, a złośliwości jeśli będą to tylko ironiczne. Kluczem jest akceptacja własnych ograniczeń.
  • Odpowiedz
@Kowixx: Że się niebiescy niepotrzebnie dobijają to jedno, ale to ze wzajemnym wsparciem różowych to pojechałaś po bandzie.

Na kilka grup kobiet znam tylko jedną grupę, która by się wspierała, ale i tak tylko do pewnego stopnia. Reszta to miłe twarze na pokaz i nóż w plecy na co dzień :P

Ludzie to ch*je i płeć nie ma tu większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: często problemy zaczynają się w dzieciństwie, chłopak ma być twardy, rodzina wyśmiewa emocje więc ten uczy się je zakrywać. Widać problem jak dorasta i nie potrafi ich okazywać.

Kobiety dostają dodatkowe punkty w trakcie rekrutacji na uczelnie wyższe za płeć (politechnika lubelska kilka lat temu na przykład). Od faceta wymaga się że dostanie w twarz kiedy jego kobieta obrazi innego pijanego mężczyznę.

Zbadaj portale randkowe, kobiety mogą tam sobie podbić
  • Odpowiedz
@rezyserzycia "facet to ma być facet" i nic takiego podejścia nie zmieni, chyba że za 100 albo wiecej lat. Sam zmagam się z depresją i nie mam przez to szacunku dla siebie. Nie mam szacunku do siebie i mam niską samoocenę, depresja się pogłębia. I tak w koło Macieju. Sam nie umiem tak normalnie w 100% współczuć innym facetom z depresją. Tak głęboko te przekonania o tym, że facet ma być twardy
  • Odpowiedz
@Jajulus:

Kobiety dostają dodatkowe punkty w trakcie rekrutacji na uczelnie wyższe za płeć


to paradoksalnie działa na korzyść mężczyzn, bo na wybrany kierunek dostaną się tylko ci najlepsi, ci słabsi odpadną już na etapie rekturacji i nie stracą rok czy dwóch na studiach na których sobie nie poradzą.

Zbadaj portale randkowe, kobiety mogą tam sobie podbić ego, faceci tylko się zdołować w większości


tak i nie. ładni ludzie mają łatwiej jeśli
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: często spotykam się z przekonaniem u samych niebieskich, że to facet ma zarabiać na dom i jak ma mniej pieniędzy od kobiety, to co to za mężczyzna. Musi się znać na samochodach i komputerach, nawet jeśli różowa jest po uczelni technicznej i lepiej ogarnia tego typu tematy.
Co do "facet nie może płakać" to już jest w ogóle coś wymyślonego przez samych niebieskich, nie znam ani jednej różowej, która miałaby
  • Odpowiedz
@r__k: Większość kobiet powie, że płaczący facet to nie problem, ale większość kobiet powie też, że liczy się wnętrze i pewność siebie a nie wygląd czy wzrost a jak jest na prawdę to wszyscy wiemy ;)
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: do tego kobiety czasem nawet nie zdają sobie sprawy jak nas krzywdzą. Wczoraj usłyszałem "mógłbyś CHOCIAŻ zrobić obiad" Po tym jak wróciłem z pracy i ją przywiozłem do domu. Nawet nie zauważyła jak zignorowała mój wkład w utrzymanie domu. I to nie jest tak że normalnie siedzę po pracy i nic nie robię, dzielimy się obowiązkami.
  • Odpowiedz
@Kowixx: tylko, że z reguły mężczyzni nie przejmują się tekstami innych mężczyzn w tej kwestii. Mają gdzieś ich zdanie, bo im to nie przeszkadza, czują się dobrze z samym sobą. Problem pojawia się, gdy wchodzi się w jakaś relację koleżeńska, przyjacielska czy związek, gdzie to dziewczyna ciśnie po chłopaku. Problem jest największy w tym, że kobiety walą te teksty z perspektywy ciepłego #!$%@?. One nie muszą spełniać tych oczekiwań, a nigdy
  • Odpowiedz
nigdy nie słyszałem by facet mówił do kobiety ooo nie jesteś prawdziwa kobietą


@kcrgs: No trochę jednak mówią
- przeklinasz? Tak nie robią prawdziwe kobiety
- prawdziwa kobieta kończy się na 50 kg
- krótkie włosy? prawdziwa kobieta ma długie, a nie jak jakiś babochłop!
  • Odpowiedz