Wpis z mikrobloga

Panowie, ja myślę, że trzeba na chłodno przedstawić kilka faktów i uplastycznić sobie pogląd po tym dzisiejszym meczu. Widzimy jak wygląda kadra Jurka Brzęczka bez Roberta Lewandowskiego, dzisiaj to była drużyna niekompletna, dzisiaj to była drużyna bez mentalnego lidera, bez przywódcy, dzisiaj to była drużyna anemiczna, drużyna bez pomysłu, to była drużyna, która w całości oddała plac gry chłopakom Dwighta Lodewegesa. Bo umówmy się - Oranje nie funkcjonowali idealnie, Oranje grali od niechcenia i nie forsowali się zbytnio lecz pomimo przeciętnej dyspozycji to jednak na tle naszej reprezentacji imponowali fizycznością, imponowali tą małą grą na jeden kontakt, to jednak inteligentnie byli ustawieni, to jednak byli lepsi w wielu elementach. Natomiast my znów oddaliśmy ten mecz bez walki, my znów byliśmy gdzieś obok. Umówmy się - my dzisiaj spokojnie mogliśmy powalczyć, my dzisiaj mogliśmy zagrać w piłkę z drużyną z Niderlandów. Gdzieś jednak znów jest ta blokada, gdzieś znów brakuje Piotrka Zielińskiego, to jest kolejny mecz gdzie ten chłopak nie potrafi wziąć ciężaru gry na siebie, to jest kolejny mecz gdzie ten chłopak boi się rozgrywać, gdzie ten chłopak za szybko oddaje piłkę, drużyna też nie pomaga, nie pokazując się do gry, nie wychodząc do podań, ta gra jest miałka, ta gra jest statyczna, ta gra jest bez polotu. To pokazuje, że ta dywizja A w Lidze Narodów to może nie jest poziom dla nas, to może nie jest nasz pułap? Może nam potrzeba grać z Czechami, z Norwegią, z Serbią, ze Słowacją i tam budować na nowo drużynę, tam szlifować poszczególne elementy? Ja muszę powiedzieć, że lubię Jurka Brzęczka, to jest fajny facet, to jest ciekawa osobowość, ale Reprezentacja pod jego wodzą gra piach, to może wystarczyć na Mołdawię, to może wystarczyć na Armenię, to może wystarczyć żeby się zakwalifikować - bo umówmy się - dzisiaj sztuką byłoby nie znaleźć się wśród tych 24 drużyn na mistrzostwa europy, ale jak przyjdzie turniej to z taką grą znów zagramy te 3 mecze i znów się pożegnamy, i znów w mediach zacznie się rozpacz nad rozlanym mlekiem, nad zmarnowanym potencjałem piłkarskim tej kadry. Najbardziej boli mnie Bartek Bereszyński na lewej obronie. Ja wiem, że trener buduje stabilność defensywy, że trener chce scalić tę formację, ale to jest kolejny mecz gdzie Bartek szuka przełożenia do prawej nogi, dla przeciwnika to jest czytelne, to jest łatwe do rozszyfrowania. Ja nie mam nic do Bartka, Bartek jest zawodnikiem solidnym, jest zawodnikiem wybieganym, jest zawodnikiem o dobrych parametrach natomiast on nie opanował tej umiejętności gry lewą nogą i on musi nad tym pracować. Dla mnie jest niedopuszczalne, że piłkarz na poziomie reprezentacji, grający na co dzień w Serie A tego nie doskonali, on musi codziennie trenować te dośrodkowania, on musi codziennie ten element doskonalić bo na tę chwilę trener Brzęczek widzi go po lewej stronie. Takie mamy personalia, takie są fakty.
Druga sprawa - Jak widziałem dzisiaj to wejście Kamila Grosickiego to z całym szacunkiem dla tego chłopaka, ale rozważam nad słusznością jego dalszych powołań - może to jest czas na refleksje nad swoją przyszłością? Może to jest czas żeby zagrać pożegnalny mecz, fajnie się pożegnać i pozwolić grać następcom? Ten mecz pokazał nam, że Polska reprezentacja stoi w miejscu i to jest smutne bo mamy pokolenie fajnych chłopaków, pokolenie które gra w fajnych klubach, pokolenie najsilniejsze od lat i to my to dzisiaj marnujemy. Popatrzmy na przykładzie Holandii jak potrafili się pozbierać po tych katastrofalnych dla nich latach, jak potrafili wyciągnąć wnioski, jak poprawili swoje błędy, jak budują nowe, ciekawe pokolenie.
#mecz #reprezentacja #kanalsportowy #kanalbekowy #heheszki
Pobierz Zdziszko - Panowie, ja myślę, że trzeba na chłodno przedstawić kilka faktów i uplasty...
źródło: comment_1599251211uT6ZHc2963hWjdCEA6zMik.jpg
  • 35
@Zdziszko:

Mati, ja powiem tak... Ten wynik nie może dziwić, jeśli spojrzymy na to, jak kadra grała od dłuższego czasu. Bez obrazy dla Jurka, niech mu ziemia letką bedzie, ale czy ktokolwiek z was może powiedzieć, że ta kadra gra w jakikolwiek przemyślany, opracowany sposób? Ja wiem, że zaraz w internecie bedzie, że się Hajto mądrzy... ale panowie, umówmy się, że brak Lewandowskiego pokazał, że kadra jest naga, tak? Weźmy takich
Pobierz a.....1 - @Zdziszko: 

Mati, ja powiem tak... Ten wynik nie może dziwić, jeśli spoj...
źródło: comment_1599251714uRlims5j1n9GxTUlwdn5ad.jpg
@Zdziszko: Ale Mati czekaj... Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego w tak ważnym spotkaniu Grosik zaczyna na ławce??? Jak to mówię on ma to coś, on ma to przyśpieszenie, to ja wymyśliłem określenie TURBOGROSIK hehe i brakło właśnie nam w tym meczu takiego turbo... nomszalancji brakło nam... Jurek to dobry trener ja go szanuję, ale słuchaj Jurek jak Ty masz takiego gracza jak Grosik to musisz go wystawić w pierwszym składzie, żeby powalczył...
Pobierz KRZYSZTOFDZONGUN - @Zdziszko: Ale Mati czekaj... Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego w t...
źródło: comment_1599251813WO9w9W0oqibykdZo7Nm9JY.jpg
@aut91: Ale chwileczkę panowie, ochłońcie. Wyście się chyba zmówili, ja widzę że mamy taką niepisaną zasadę żeby chwalić innych a naszych?... ganić. Powiedzcie mi gdzie byli ci Holendrzy w 2016, gdzie byli w 2018? Byli w?... w domu. Brawo Romku. Ale czekajcie, okej w 2010 grali w finale a 4 lata później... Ale panowie to są piłkarsko lata świetlne. Ale czekaj Mati co między generacjami? Jaki finał ligi narodów? Aha.... Szkolenie
Pobierz Zdziszko - @aut91: Ale chwileczkę panowie, ochłońcie. Wyście się chyba zmówili, ja wi...
źródło: comment_1599251820dSciqYsz3yXakbr1PZmpJm.jpg
@Zdziszko:

Panowie, za nami pierwszy mecz kadry narodowej po niemal roku przerwy. Niewątpliwie widać było, że proces zgrywania trzeba zaczynać na nowo. A jednak chciałbym pochwalić Jurka Brzęczka oraz jego chłopców za konsekwentną walkę z drużyną Oranje. Przypomnę, że to dla nas historycznie szalenie niewygodny rywal, dlatego tym bardziej czapki z głów. Choć w ostatnich latach dużo się mówiło o kryzysie w holenderskim szkoleniu, to jednak szkoła Krojfa czy Michelsa nie
Pobierz a.....1 - @Zdziszko: 

Panowie, za nami pierwszy mecz kadry narodowej po niemal rok...
źródło: comment_1599251898cUzbBs70Fq3TudD8FowqCK.jpg