Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj coś ode mnie. Takie skrzyżowanie. Czy różowy pojazd powinien zakomunikować zamiar jazdy lewym kierunkowskazem czy jako, że jedzie prosto nie powinien włączać żadnego kierunkowskazu? Piszcie i doceńcie proszę moją kreatywność rysowania skrzyżowania z elementami ozdobnymi. #prawojazdy #drogi #pytanie #samochody
Pobierz
źródło: comment_1599131808aqS0600OkJWwHkaA5TOGwc.jpg
  • 538
@Koronanona To tłumaczenie innym nie ma sensu, ja Cię rozumiem, ale dopóki interpretacja będzie taka jaka jest, a nie zanosi się na zmianę, to takie dyskusje jak ta nie będą miany końca :) Co ciekawe interpretacja ministerstwa równiez uzależnia włączanie kierunkowskazów na takich skrzyżowaniach od kręcenia kierownicą.
@vertical: dla mnie sprawa jest łatwa, jak chce zjechać z drogi z pierwszeństwem i zmniejszam prędkość lub się zatrzymuje to automatycznie daje kierunek żeby osoby jadące za mną i z naprzeciwka wiedziały o co chodzi.

Spotkałem się parę razy na drodze z idiotami którzy nie przepuściliby nawet pojazdów jadących z naprzeciwka po drodze z pierwszeństwem, BO ONI PRZECIEŻ JADĄ PROSTO
@TatoAktywny A, i jak coś to PoRD wcale nie jest klarowne bo BRAK W NIM DEFINICJI ZMIANY KIERUNKU JAZDY przez co jedni twierdzą że zmiana kierunku jazdy to opuszczanie drogi a inni twierdzą że nie tylko opuszczanie drogi ale też pozostawanie na drodze a niektóre opuszczanie drogi jak to co wrzuciła koleżanka to brak zmiany kierunku jazdy XD Jednym słowem burdel.
@starypijany123: no gościu wyobraź sobie że na drogach czasem zdarza się zakręt, na każdym zakręcie używasz kierunkowskazu? Ponawiam pytanie z postu że zdjęciem, jadąc "prosto" tam gdzie stoi biały bus nie włączasz kierunkowskazu a jadąc w prawo za główna droga asfaltową włączysz prawy kierunkowskaz, tak? Taka jest twoja logika
bo zmienia kierunek jazdy w lewą stronę? Naprawdę tego nie widzisz?


@Koronanona: Od kiery jazda prosto jest zmianą kierunku w lewo?

To, czy zmieniasz kierunek nie zależy od tego, jaki jest przebieg pierwszeństwa. Czy nw sytuacji przedstawionej poniżej różowy ma migać e lewo? No chyba nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1599133818ulGKlEB6ONIjs1fcw0YSn6.jpg
A co źle napisałam xD


@cytmirka:

nie dając kierunkowskazu osoba za mną pomyśli


To zdanie oznacza, że osoba za Tobą nie dała kierunkowskazu. A chyba nie o to Ci chodziło.

To błąd w stylu Idąc do pracy, nasrał na mnie gołąc. Sugeruje, że gołąb szedł do pracy i w czasie gdy szedł, nasrał mi na głowę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnie egzaminator #!$%@?ł za pojechanie jak biały i nie włączenie kierunku: to nie jest błąd ale zaliczę panu jayki błąd. Mowę mi odebrało bo to było już na placu, miałem tylko jeden drobny błąd a ten #!$%@? dodał drugi i mnie oblał.


@Baccon XDDDDDDDDDDD To chyba podsumowuje ze te cymbały same nie wiedzą czym jest zmiana kierunku jazdy, to nie jest błąd ale jest, nie wytrzymam ze śmiechu. To ma być egzamin