Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj coś ode mnie. Takie skrzyżowanie. Czy różowy pojazd powinien zakomunikować zamiar jazdy lewym kierunkowskazem czy jako, że jedzie prosto nie powinien włączać żadnego kierunkowskazu? Piszcie i doceńcie proszę moją kreatywność rysowania skrzyżowania z elementami ozdobnymi. #prawojazdy #drogi #pytanie #samochody
źródło: comment_1599131808aqS0600OkJWwHkaA5TOGwc.jpg
  • 538
A co źle napisałam xD


@cytmirka:

nie dając kierunkowskazu osoba za mną pomyśli


To zdanie oznacza, że osoba za Tobą nie dała kierunkowskazu. A chyba nie o to Ci chodziło.

To błąd w stylu Idąc do pracy, nasrał na mnie gołąc. Sugeruje, że gołąb szedł do pracy i w czasie gdy szedł, nasrał mi na głowę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnie egzaminator #!$%@?ł za pojechanie jak biały i nie włączenie kierunku: to nie jest błąd ale zaliczę panu jayki błąd. Mowę mi odebrało bo to było już na placu, miałem tylko jeden drobny błąd a ten #!$%@? dodał drugi i mnie oblał.


@Baccon XDDDDDDDDDDD To chyba podsumowuje ze te cymbały same nie wiedzą czym jest zmiana kierunku jazdy, to nie jest błąd ale jest, nie wytrzymam ze śmiechu. To ma być egzamin
@Sm3rf1k Według oficjalnej interpretacji chyba masz nie dawać ale według definicji zmiany kierunku jazdy z Konwencji wiedeńskiej (przypominam chyba po raz trzeci że brak tej definicji w PoRD więc właściwie nie wiadomo co to, wg ministerstwa, policji, sądów i WORDów raz łączy się z kręceniem kierownicą innym razem nie, raz łączy się z opuszczaniem drogi, innym razem nie) masz dać lewy. Polecam jednak bardziej czytelną na skrzyżowaniach w kształcie litery X oficjalną
@Koronanona Kolego obawiam się że nie wytłumaczysz bo przecież wiesz jaka jest oficjalna interpretacja, zjeżdżając z jezdni ronda też "prosto" będą włączać prawy kierunkowskaz pomimo braku kręcenia kierownicą a tutaj nie będą bo takie są oficjalne wytyczne. Ja bym dał sobie spokój i się do tego dostosował, chociaż sam uważam tę śmieszne wytyczne za niezgodne z prawem.