Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj coś ode mnie. Takie skrzyżowanie. Czy różowy pojazd powinien zakomunikować zamiar jazdy lewym kierunkowskazem czy jako, że jedzie prosto nie powinien włączać żadnego kierunkowskazu? Piszcie i doceńcie proszę moją kreatywność rysowania skrzyżowania z elementami ozdobnymi. #prawojazdy #drogi #pytanie #samochody
cytmirka - Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj...

źródło: comment_1599131808aqS0600OkJWwHkaA5TOGwc.jpg

Pobierz
  • 538
  • Odpowiedz
@Koronanona Kolego obawiam się że nie wytłumaczysz bo przecież wiesz jaka jest oficjalna interpretacja, zjeżdżając z jezdni ronda też "prosto" będą włączać prawy kierunkowskaz pomimo braku kręcenia kierownicą a tutaj nie będą bo takie są oficjalne wytyczne. Ja bym dał sobie spokój i się do tego dostosował, chociaż sam uważam tę śmieszne wytyczne za niezgodne z prawem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cytmirka: Przepisy jedno a kultura i sutuacje na drodze to drugie. Zawsze robię tak żeby wszycy dookoła widzieli jaki manewr chcę wykonać. Normalnie włączaj kierunek, wtedy ułatwisz tym z tyłu a i z naprzeciwka ktoś Ci może mrugnąć światłami że puszcza, bo jak będziesz stać jak sierota bez kierunku to cholera wie co Ty chcesz zrobić.
  • Odpowiedz
@vertical: jeżdżą tacy po drogach jak melepeci, nie wrzuca kierunku i nie ustąpią pierwszeństwa bo przecież JADĘ PROSTO, ehh.
Wiem że ich nie przekonam ale mimo wszystko mogę się trochę pośmiać.
  • Odpowiedz
nie ustąpią pierwszeństwa bo przecież JADĘ PROSTO, ehh.


@Koronanona: oj nie, gdzie napisałem że nie ustąpię pierwszeństwa? Kiedy na takim skrzyżowaniu jadę prosto to ustępuję kierującym nadjeżdżającym z prawej strony.
  • Odpowiedz