Wpis z mikrobloga

Nigdy nie narzekam na nasz kraj, ani na ogólnopojętą polackość, i chociaż miałam w życiorysie epizody #zagranico to będąc tu, na miejscu poznałam, że gdzieś tam jest inne życie. Do brzegu. Mam zegarek Henry London, całkiem fajny, ale stłukłam szkiełko ¯_(ツ)_/¯
Dla sympatyków zegarków, to pewnie najniższa półka i w ogóle, ale dla mnie, prostego człowieka, to był wspaniały produkt i zapłakałam mocno, gdy go zniszczyłam (szczególnie, że to prezent).
Producent nie ma serwisu w Polsce (nazwa słusznie sugeruje, gdzie mogą się znajdować), więc napisałam do nich, do Jukeja, czy da się kupić samo szkiełko, jako że ja nietutejsza i serwis nie wchodzi w grę. Poprosili o model zegarka i adres. Myślałam, że potrzebne im to info żeby wycenić usługę itd, ale odpisali, że złożyli dla mnie to zamówienie. Trochę byłam zdziwiona, no bo jak to tak bez kosztów, no ale pomyślałam, że może mają na myśli, że złożyli zamówienie nie wiem w magazynie i doślą mi wycenę czy coś xD minęło parę tygodni, pięć razy już zapomniałam o sprawie, aż nagle niebieski przynosi pocztę, a tam list z UK, w którym było szkiełko i faktura na 0 funtów. Ja rozumiem, że może gwarancja to obejmuje itd, no ale tak zupełnie bez kosztów, chociaż za przesyłkę?? Tzn oczywiście cieszę się bardzo, ale to pokazuje, w jakim kraju my żyjemy i jaką mamy mentalność. W Polsce by trzeba wysyłać potwierdzenie zakupu, pisać pisma i podawać okoliczności rozbicia zegarka i pewnie jeszcze płaszczyć się, żeby łaskawie sprzedali samo szkiełko, a tu po wymianie dwóch maili dostaje za darmo zagraniczną przesyłkę. Jakby nie było cieszę się bardzo, ale jestem w szoku, że cywilizacja istnieje i pędzi do przodu w swoim ferrari, a my jedziemy za nią furmanką i dziwimy się, że nie możemy dogonić. Takie tam #przemyslenia
No to teraz, zegarkowe świry, gdzie w Krakowie wymienię szkiełko w zegarku? #zegarki #krakow #kiciochpyta #uk
  • 124
@karolinana: Kilkanaście lat temu kupiłam rolki firmy Roces, kosztowały z 600 zł, zakup na Allegro. Po dwóch użyciach rozwaliło się zapięcie w jednej rolce. Sprzedawca z Allegro powiedział, że jak nie mam pudełka (a nie miałam), to nie ma gwarancji. W okolicy był sklep stacjonarny dystrybutora marki, podeszłam zapytać czy wezmą na serwis, oczywiście płatny. Obejrzeli, powiedzieli, że muszą wysłać do centrali. Skontaktowali się po kilku dniach, żebym przyszła. Dostałam naprawione
@karolinana: po prostu w naszym kraju nigdy na to nie trafiłaś - kupiłam niedawno teleskop ze statywem. W jednej nodze od statywu pękło plastikowe mocowanie, napisałam do sklepu w którym kupowałam, aby zapytać, czy mogę wysłać statyw do naprawy z tytułu gwarancji. Odpisali mi, że musieliby się skontaktować z kimś tam, ale mogą wysłać mi całą nogę do samodzielnej naprawy za koszty wysyłki. Napisałam, że chętnie, poprosiłam o numer konta i
@karolinana: To szkiełko to zwykły plexi lub mineralka. Do kupienia w hurtowni w PL nawet na sztuki, za 2 złote.
Każdy zegarmajster policzył by sobie za szkoło z 10 zł + 15 za robocizne.
Ale miły gest od firmy. Przesyłka z zagranicy szła czy z Polski?
@karolinana: znajoma akurat się od trzech tygodni buja z jakimś sklepem, bo przysłali jej uszkodzony telewizor.


@klcn123: bo sklep jądyma widząc iż ona nie zna prawa.

Jak jest nowy sprzęt to nie reklamujesz na gwarancje tylko z tytułu rękojmi powołując się na wade fabryczną. Muszą przyjąć i nie mają wyboru, do tego powinni wymienić na nowy albo oddać siano. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak oddasz na
@karolinana: Zasilacz do komputera marki XFX brakowało mi kabli napisałem, przysłali nie pamiętam już skąd z UK, DE czy Holandii też nic nie płaciłem, napisałem że sklep zbankrutował i nie mam jak zareklamować też nie chcieli żadnych dokumentów, przyslali cały zestaw kabli do tego zasilacza.
@karolinana: to że angielski producent zegarka przysłał ci szkiełko to się chwali, ale nie dowodzi to że polski producent nie wysyła do Anglii jakichś tam części zamiennych do czegoś

oddalam wpis : brak podstaw do narzekania na Polskę
@karolinana: i teraz większość komentarzy starająca się zadać kłam twojej obserwacji. Niby europejski kraj, ale jednak jak w Korei Północnej, nawet gorzej, bo przecież jest internet i otwarcie na świat. Tylko większość woli narzekać, albo zazdrościć innym, niż samemu spróbować życia za granicą. Podróże kształcą, wyrabiasz sobie zdanie na dany temat, a nie |znam kogoś, kto był i mi powiedział".
Takie praktyki, jakiej ty doświadczyłaś to standard w UK, czy to
@karolinana: Jesteś pewna, że to były zegarmajstry a nie tzw bateryjowce?
Szybke /otwór wystarczyło zmierzyć suwmiarką i kupić na allegro a następnie udać się do zegarmajstra. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mimo wszystko chwali sie, że Ci wysłali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karolinana: mi Brita wysłała za darmo nowy dzabenk, bo nowy po niespełna miesiącu zaczął sam z siebie pękać przy rancie gdzie zakłada się pokrywkę. Także nie jest najgorzej w tym kraju ale ciągle pod koniec stawki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karolinana: a dupa tam, nie wsadzaj wszystkich do jednego wora. Kupiłem kiedyś grilla w Auchan i okazało się że w paczce brakuje dość istotnego elementu mocowania. Nie chciało mi się jechać wymieniać grilla 40km to napisałem do producenta. Bez problemu przesłał brakującą część chociaż nie było to w jego interesie bo sprzedawca był Auchan. Przysłali część ale nie ta co trzeba, napisałem drugi raz i dosłali drugi raz. Obydwie przesyłki, o
@karolinana Pracowałem i pracuję dla różnych polskich producentów, którzy dostarczają produkty dla B2B lub hurtowni itp.
Ilekroć się zdarzyło, że skontaktował się ze mną jakiś klient indywidualny po jakąś część bo przez lata używał i padło- bez zastanowienia zawsze wysyłałem na koszt firmy. Dla firmy to koszt żaden a dla klienta właśnie mega satysfakcja no i pozytywne "word of mouth" :))
@karolinana: Mogę podać ciekawostkę z naszego własnego podwórka :)
Kupiłem dzbanek filtrujący Brita około 6 lat temu, który posiadał elektroniczny wskaźnik okresu do wymiany filtra. Z około pół roku temu ten mini wyświetlacz przestał reagować na próbę dokonania resetu, tzn. robi się to podczas wymiany filtra.
Pomyślałem, przestała działać bateria - ma prawo po tylu latach. Rozebrałem dzbanek, wyciągnąłem ekranik i tu nagle zonk, tego się nie da otworzyć - widać