Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 31 sierpień 2020

"WYJĄTKOWY PROGRAM"

Wspólnota AA nigdy nie dopuści do powstania grupy zawodowych Anonimowych Alkoholików.
Nauczyliśmy się doceniać odwieczną maksymę: "Co otrzymałeś darmo - przekazuj darmo innym". Nie można się pogodzić pieniędzy z rozwojem duchowym.

12 Kroków i 12 Tradycji,str 166

Myślę, że na polu leczenia z alkoholizmu Wspólnota AA wyróżnia się tym, że opiera się wyłącznie na zasadzie wzajemnego dzielenia się Alkoholików swoim doświadczeniem. Właśnie to czyni Program wyjątkowym. Gdy postanowiłem przestać pić, zadzwoniłem do kobiety, o której wiedziałem, że trzeźwieje we Wspólnocie, i ona podzieliła się ze mną posłaniem AA. Nie otrzymała za to żadnego honorarium - jej nagrodą było to, że sama przez kolejny dzień zachowała trzeźwość. Dziś i ja nie mógłbym upomnieć się o zapłatę inną niż kolejny dzień wolności od alkoholu - toteż w tym względzie otrzymuję za swój wysiłek sowite wynagrodzenie.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na sierpień:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Wszyscy powinniśmy robić, co w naszej mocy, w naszym codziennym życiu, aby pamiętać, że jesteśmy chwalebni i potężni.