Wpis z mikrobloga

@przegrany_przegryw: Piękny komentarz. Pełen empatii i merytorycznych argumentów.

Mówimy tu o nowym człowieku, waszym dziecku, które będzie musiało żyć kilkadziesiąt lat, a jak do was to nie dociera to nie róbcie dzieci.

Twoja matka nie piła a jesteś debilem. I na co to było?

@pepe_czarodziej, @girlsjustwannahavefun
Plusujecie komentarz, gdzie kobieta jest nazwana "inkubatorem" a poród porównany do "srania". Bardzo to dobrze o was świadczy.
  • Odpowiedz
kwestii picia alkoholu


@przegrany_przegryw: W tym rzecz, że nie chodzi o alkohol. "piwo" bezalkoholowe jak sama nazwa wskazuje alkoholu nie zawiera. Cała reszta to wasza dyskusja o semantyce. Bo "Piwo to piwo".
Przypomniało mi się jak w szkole jadłem w piątek kotleta jajecznego. Zero mięsa. A i tak chcieli mnie wszyscy wzrokiem zabić bo "mięsa w piątek jeść nie można". Mówiłem im, że przecież tam mięsa nie ma, "ale kotlet
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Źle zrobiła bo to nie alkohol.
Oglądałeś filmik? Jest tam o tym wspomniane.
Szybciej się mogę #!$%@?ć sokiem jabłkowym niż piwem bezalkoholowym. Szczególnie jak jest gorąco. Zakazać dzieciom pić soku!!!
Wam przeszkadza tylko nazwa. Nazwijmy to napojem zbożowym/chmielowym i wszystko wg was już będzie ok.
A właśnie soki. Jakby sok winogronowy byłby nazwany winem bezalkoholowym albo sok jabłkowy "jabol 0%" to byście mieli z tym taki sam problem jak
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: wg mnie lekarze odradzają wypicia lampki wina, czy bezalkoholowego piwa, bo wiedzą, że jak ktoś nie może przez kilka miesięcy wytrzymać bez alkoholu to najprawdopodobniej jest alkoholikiem albo nadużywa. Wypicie tej symbolicznej lampki może sprowokować większe picie albo być do niego przepustką. Natomiast nie wierze, że wypicie szklanki piwa czy lampki raz na kilka tygodni moze spowodować FAS, problem jest taki, że nikt w Polsce nie pije jednej lampki
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Kiedyś ludzie pili tylko piwo/wino. Nawet dzieci, bo woda niepewnego źródła była potencjalnie trująca.
Zawsze można zmienić kulturę. Papierosy są jednoznacznie złe. Piwo z alkoholem niekoniecznie. Jest złe tylko jak się go nadużywa.
Zresztą równie dobrze można zakazać "szampanów dla dzieci". Jestem zdania, że zdrowiej jest uczyć dzieci odpowiedzialnego podejścia do alkoholu niż go wychowywać pod kloszem bo potem jak z niego wyjdzie to nie będzie już miało hamulców.
  • Odpowiedz
@mazaq1:
Badania twierdzą ze nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kobity w ciąży.
Wiadomo jedna menelica będzie waliła dzień w dzień i nie urodzi fasa, chociaż są na to niewielkie.

Z drugiej strony wystarczy jedno takie piwerko i masz pecha i urodzisz upośledzone dziecko czy to fizyczne czy to psychicznie
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Ja się odchudzam i piję napoje bez cukrów typu Cola Zero albo Pepsi Max. Słyszałem też, że nie powinienem tego pić jeśli chcę schudnąć bo Cola to Cola. To nie chodzi o podejście do alkoholu. To jest kwestia nieogarnięcia ludzi. Oczywiście w Polsce nie ma kultury kulturalnego picia. Są dwa najbardziej popularne podejścia. Tzn. picie na umór, picie częste, zawsze i wszędzie z każdej okazji "ze mną to się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pepe_czarodziej: niech sobie Kopyr pije jak będzie w ciąży co chce, jak kobieta będąca w ciąży nie chce czegoś picie to tego nie robi i tyle, a wykopki srają się że powinny pić i tyle, a większość z nich nie trzymała nawet kobiety za rękę, a gdzie tu o ciąży mówić
  • Odpowiedz
@girlsjustwannahavefun: dlaczego uważasz, że mężczyźni nie mają prawa do dyskusji o kwestiach związanych z ciaza? Ich tekst też dotyczy. To oni są ojcami, to wielu z nich wspiera i troszczt się i ciezarne i później dziecko .

@ostrzyjnoz: dlaczego tak gardzi z kobietami, skoro w ogóle ich nie znasz? Ogromna czesc dziewczyn wcale nie interesuje się paznokciami, tapeta i facetami. Ty nieuzasadnienie wrzucasz wszystkie do jednego worka, jednocześnie
  • Odpowiedz