Wpis z mikrobloga

@wojna_idei
Szymonie, w swojej rozmowie z prawicowym gejem podkreślałeś, jak ważny jest szacunek dla osób transseksualnych. Dlaczego w takim razie nie reagujesz, gdy Twój rozmówca nazywa Margot "Michałem", przedstawiając brak szacunku dla jej wyboru?

A, przepraszam, wyjaśniłeś dlaczego. Bo Twoim zdaniem Margot nie stara się wyglądać jak kobieta, więc wcale nie jest osobą transseksualną. No tak, słuszna uwaga. Bo ona nie jest osobą transseksualną, tylko niebinarną. I to nie jest jakaś trudno dostępna wiedza, wystarczyło przeczytać jeden bardziej wnikliwy artykuł, żeby się tego dowiedzieć. Ale nie, po co komu research, lepiej zastosować zasadę "nie wiem, ale się wypowiem" i mówić o tym, że Twoim zdaniem ona się "bawi w transseksualizm".

A teraz już bez złośliwości, ale jednocześnie bez taryfy ulgowej - Szymonie, ja mam zupełnie inne poglądy na wiele spraw niż Ty. Ale mimo wszystko lubiłem Cię oglądać żeby poznać kontrargumenty do moich opinii, a Twoje materiały wydawały mi się (zazwyczaj) dobrze przygotowane. Z tego co pamiętam mówiłeś też, żeby zwracano Ci uwagę, jeśli staniesz się "ekspertem od wszystkiego". Od kilku miesięcy mam wrażenie, że nie przygotowujesz się do materiałów dotyczących spraw bieżących, tak jakbyś uznawał, że Twoja opinia sama w sobie jest na tyle ważna, że merytoryka schodzi na drugi plan i samo przejrzenie nagłówków wystarczy. Nadal Cię oglądam, bo podoba mi się Twoje podejście do niektórych spraw, ale z każdym filmem bliżej mi do podejścia "zobaczymy jakiego fake newsa tym razem powieli", a nie "ciekawe jaką ma opinię w tej sprawie".
#wojnaidei #4konserwy #neuropa #polityka
  • 13
@Nazwex: już nawet nie tylko sprawę margot, ale waldek ma masę transfobicznych treści na swoim FB a szymek be like

i sleep


a gość zwyczajnie naopowiadał tekstów pod publikę żeby wykreować się na obiektywnego i bezstronnego tekstami tupu "upomnijcie mnie", no ale prawda jest nieco inna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nazwex:

Wydaje mi się, że w pierwszych informacjach ze StopBzdurom Margot przedstawiano jako transseksualistkę. Teraz rzeczywiście idzie już info o niebinarności. Ok, rozumiem, że mogło dojść do jakiegoś nieporozumienia czy coś.

Chciałbym w takim razie zapytać na czym polega niebinarność Margot? Czy dobrze rozumiem, że Margot nie indentyfikuje się ani z byciem kobietą ani byciem mężczyzną, tylko gdzieś na spektrum pomiędzy (albo całkowicie odrzuca samą płciowość)? Jeśli tak to dlaczego chce
@wojna_idei

Chciałbym w takim razie zapytać na czym polega niebinarność Margot


Myślę że zdajesz sobie sprawę, że to nie jest pytanie do mnie, tylko do samej Margot lub przynajmniej bliskich jej osób. Postaram się jednak zgodnie ze swoją wiedzą odpowiedzieć. Możliwe że plasuje się gdzieś na spektrum pomiędzy obiema płciami, jednak bliżej jej do kobiety, dlatego używa takich końcówek (jako że w Polsce nie ma neutralnych końcówek. Niektórzy preferują "to", i jeśli
@Nazwex: Też kiedyś byłem jego fanem. A teraz to wiesz...

Wiesz, że Szymon wychodzi z założenia że może sobie wziąć co chce za "aksjomat" i nie musi wcale tego udowadniać?
@penszuji: nie jestem fanem Szymona, ale nie będę teraz pisał więcej na ten temat. Od kilku dni (jeszcze przed napisaniem tego posta) pracuję nad filmem na yt zwracającym uwagę na wiele jego błędów z ostatniego czasu i sprawę mojego podejścia do Wojny Idei też wyjaśni. Powinien być gotowy po tym weekendzie, na wykop też go wrzucę po tymi samymi hasztagami, więc raczej go nie przegapisz.

Masz jakieś konkretne przykłady na to
@Nazwex:
https://www.wykop.pl/link/5638565/wojna-idei-powazna-analiza-czesc-1-szymon-manipuluje-cytatem-quote-mining/
https://www.wykop.pl/link/5644419/wojna-idei-powazna-analiza-cz2-szymon-przyznaje-ze-dowody-sa-dla-niego-zbedne/

Robię serię o nim, materiału jest mnóstwo, nie wyobrażasz sobie jakie on fikołki robi w filmach.

PW i łączymy siły?

PS: Szymon na drugi zestaw zarzutów nawet już nie odpowiedział, tylko wyciął moje porównanie do myślenia talibów a wszystko co merytoryczne zignorował XD

PS2: Na emailu też ignorował wszelkie tłumaczenia i uwagi
@penszuji: ogólnie nie chcę robić krucjaty przeciwko Szymonowi, tylko dwa materiały (miał być jeden, ale po spisaniu tematów uznałem, że nikt nie zniesie mojej dykcji przez godzinę i podzielę to na dwie części) na temat Szymon vs LGBT, a jeśli będzie pozytywny odzew to iść z tym w innym kierunku, bo bardzo bym chciał, żeby nie było większych problemów niż błędy Szymona, ale niestety są dużo, dużo bardziej szkodliwe osoby w
ogólnie nie chcę robić krucjaty przeciwko Szymonowi,


@Nazwex: Ale ja tez nie chce robic krucjaty przeciwko @wojna_idei , wiekszosc jego filmow jest ok, po prostu chce by przestal wprowadzac ludzi w blad i by byl obiektywny. To co on robi to abominacja, on chyba nawet nigdy nie czytal zadnej ksiazki na temat poznania czy tam teologii, nie ogladal zadnej debaty, nawet nie wie rzeczy ktore mozna w google znalesc na pierwszym