Wpis z mikrobloga

To gdzie zmierza ten portal to jest wielka żenada, wykop zmienia się w antyludzki ściek, gdzie codziennie wyzywane są mniejszości, gdzie negowana jest nauka (koronawirus to kuamstwo). Ciekawe czemu spadają statystyki odwiedzin, gdybym mógł znaleźć jakiś powód dlaczego tak się dzieje hmmm
Jako mode r/polska powiem (ee napisze?) szczerze, że większość wpisów, które tutaj się znajduje byłaby tam z automatu #!$%@?. Nie chodzi o lewicowość-prawicowość (co sugeruje wiele osób, że reddit lewicowy reeeeeeeeeeeeee - nie, reddit po prostu jest normalniejszy, to że nie jest taki skrajny nie znaczy, że jest "lewacki", banuje lewaków z przyjemnością kiedy walą bzdury, wyzywają itd. nie ma różnicy), chodzi o poziom dyskusji, tolerancje, w ogóle próbę dyskutowania, a nie jak tutaj "masakrowania" dla plusików. Gdyby nie to, że jestem tutaj dla kilku tagów i garstki społeczności, to bym w ogóle nie wchodził na Wykop, z dnia na dzień w sumie coraz bardziej nie mam powodu tu przychodzić.

#wykop #glownapelnagowna #zalesie
  • 116
  • Odpowiedz
@Reepo: sprawnej moderacji jak na twoim reddicie czyli moderacji która nigdy nie reaguje na odniesienie się do bana, która pozwala praktycznie tylko na polityczny content ale tylko ten który im się podoba, która niby walczy z fake newsami które są domenów prawaków ale na 1 stronie top postów leży fake news bo dużo plusów ma i szkoda go usuwać xD gdzie gdzie banowane są wpisy low effort ale tylko jeżeli nie
  • Odpowiedz
@Jaox: To jak dealować z fake newsami i manipulacjami w internecie to dość niezbadany temat, więc moja prywatna opinia może okazać się totalnie z czapy za jakiś czas. Niby najlepszym rozwiązaniem w większości takich problemów byłaby edukacja ludzi, chociażby poprzez linki w powiązanych, że "ej to jest info nieprawdziwe", problem taki, że ludzie bardzo nie lubią gdy zarzuca się im, że łyknęli zarzutkę (sam na tym się łapię, ot psychologia), stąd
  • Odpowiedz
@azurro:

Jeżeli na reddicie napisze pieprzyć polaczków wpis będzie wisiał, co sie stanie jak napisze pieprzyć nigeryjczyków?


Trochę średni przykład, bo oba by zleciały

Do tego istnieje r dla komunistów, gdzie negowane są zbrodnie stalinowskie, ludzie twierdzą, że historie o łagrach są wyssane z palca,


istnieją też suby skrajnie-prawicowe, gdzie negowane są zbrodnie hitlera, że historie o obozach koncentracyjnych są wyssane z palca - ot natura reddita, chcesz założyć swoją bańkę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Reepo: ale co ja mną Ci niby udowadniać? Dla mnie jesteś pajacem, który żali się, że wykop taki zły, Reddit taki super i w ogóle jkabys kogoś to obchodziło czy masz tu konto czy nie. Imo żenada.

Tak cię boli wolność słowa i beka cenzury? Na reddicie pewnie spadło by 3/4 komentarzy z twojego wpisu bo chlip obrazajo mnie, chlip chlip

Od zawsze byłeś tylko atencjuszem i widzę wszytko na stabilnym
  • Odpowiedz
suby skrajnie-prawicowe, gdzie negowane są zbrodnie hitlera


@Reepo: Wszystkie padają jeden po drugim. W między czasie suby, w którch nie możesz się wypowiedzieć dopóki nie udowodnisz, że jesteś czarny, mają się dobrze.

Na redditcie jest lewicowa cenzura, czy się z tym zgadzasz czy nie. Malo jest normalnych subów, co nie oznacza, że nie istnieją.
  • Odpowiedz
W między czasie suby, w którch nie możesz się wypowiedzieć dopóki nie udowodnisz, że jesteś czarny, mają się dobrze.


@Kardig: widzę że dales się zlapac na kolejny fake news/manipulację z głownej XD
  • Odpowiedz
@azetka: Cóż, ja mam akurat odwrotnie, mógłbym niemalże nikogo nie czarnolistować, Może po prostu jestem bardziej tolerancyjny od Ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º)

jak najbardziej jestem za tym, żeby postawić jasne granice.


@azetka: Pełna zgoda. Problem tylko w tym, że te "jasne granice" zmieniają się wraz z czasem, wraz z kontekstem wypowiedzi, w zależności od tego kogo dotyczą, opinii (i kasy) reklamodawców itp. W efekcie masz
  • Odpowiedz
@Turahk: > We recently made a change to our BPT that it would be for “black people only.” While this was done as an April Fool’s joke, there was a very real reason behind it more than just some laughs.

cos jeszcze? XD
  • Odpowiedz
@Reepo: @azetka: Ja od pewnego czasu (1-2 lata) uważam, że samo tworzenie wartościowych (nawet oryginalnych memów) na Wykopie tworzy autorytaryzm.

Trochę jak z propagandą: aby była najefektywniejsza, powinna zawierać w sobie element prawdy.

Tworzenie wartościowych treści na Wykopie powoduje, iż część normalnych osób tutaj wraca, czyli siłą rzeczy zwiększasz zasięg autorytarnym treściom, otwierasz okno okazji do radykalizowania umiarkowanych osób. Stajesz się niejako sam platformą bądź dekoracją dla antydemokratycznych treści. Nie
  • Odpowiedz
szczerze, że większość wpisów, które tutaj się znajduje byłaby tam z automatu #!$%@?.


@Reepo: Wolność słowa. Nie wszystko musi się nam podobać. Nie wiem jak na r/polska (bo tam nie wchodzę), ale na reddicie w ogóle mierzi mnie, nawet nie tyle politpoprawność, co poprawność w ogóle. Krytyka jest określana mianem hejtu, nawet jeśli jest uzasadniona. Czuję się tam jak w przedszkolu, gdzie wszystkim mówiono, że są mądrzy, mili i ładni, a
  • Odpowiedz
Ciekawe czemu spadają statystyki odwiedzin, gdybym mógł znaleźć jakiś powód dlaczego tak się dzieje hmmm


@Reepo: Myślę że banda tęczowych upośledzeńców stających codziennie na głowie żeby wymyślić nowy, nieudolny sposób szkalowania konfederacji, jest jednym z głównych powodów. XD
  • Odpowiedz
@vvertoi: tak, dawaj źródło tego komenta > We recently made a change to our BPT that it would be for “black people only.” While this was done as an April Fool’s joke, there was a very real reason behind it more than just some laughs.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reepo: U mnie już tyle na czarno, że powoli gorące się robią puste. Jedyne co interesujące tu pozostało to użytkownicy którzy piszą/postują ciekawe rzeczy i społeczności na niektórych tagach. Niestety vikop.ru na przestrzeni lat stracił bardzo dużo przez kompletną zlewke modów (o ile oni w ogóle istnieją a nie a__s w przerwach na robienie sesji w zbożu wejdzie i przescrolluje). Spora część Mirko została zalana patostreamami i im podobnym contentem a
  • Odpowiedz
@vvertoi: kpisz sobie? post który wrzuciłem ma 2 miesiące, post który ty wrzuciłeś ma rok, próbujesz mi wmówić że starszy post ma większą moc od młodszego? xD plus "you will receive further instructions from us." to żadne potwierdzenie tego że zaakceptują białasa
  • Odpowiedz