Wpis z mikrobloga

To gdzie zmierza ten portal to jest wielka żenada, wykop zmienia się w antyludzki ściek, gdzie codziennie wyzywane są mniejszości, gdzie negowana jest nauka (koronawirus to kuamstwo). Ciekawe czemu spadają statystyki odwiedzin, gdybym mógł znaleźć jakiś powód dlaczego tak się dzieje hmmm
Jako mode r/polska powiem (ee napisze?) szczerze, że większość wpisów, które tutaj się znajduje byłaby tam z automatu #!$%@?. Nie chodzi o lewicowość-prawicowość (co sugeruje wiele osób, że reddit lewicowy reeeeeeeeeeeeee - nie, reddit po prostu jest normalniejszy, to że nie jest taki skrajny nie znaczy, że jest "lewacki", banuje lewaków z przyjemnością kiedy walą bzdury, wyzywają itd. nie ma różnicy), chodzi o poziom dyskusji, tolerancje, w ogóle próbę dyskutowania, a nie jak tutaj "masakrowania" dla plusików. Gdyby nie to, że jestem tutaj dla kilku tagów i garstki społeczności, to bym w ogóle nie wchodził na Wykop, z dnia na dzień w sumie coraz bardziej nie mam powodu tu przychodzić.

#wykop #glownapelnagowna #zalesie
  • 116
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Burstaine: zgłaszanie to jest podstawa, ja tam już kilka takich wywaliłem, ale w sumie głównie dzięki temu że wyświetlają się w panelu moderatora. Przy tylu komentarzach ciężko nadążyć za wszystkim co jest wrzucane, dlatego jak uważasz że coś powinno spaść z rowerka to dajesz reporta i tyle
  • Odpowiedz
@Burstaine: uczepiłeś się tego słowa. Ja bym powiedział, ze w Polsce pojawia się ono TYLKO I WYŁĄCZNIE jako obraza i w asyscie obrzydliwych rasistowskich wrzutek. Już nie bądź taki czarodziej, ze będziesz twierdził, ze ktos w Polsce tego słowa jakkolwiek używa i analizuje etymologię angielskich przekleństw i go z debaty publicznej wyrzucają.

Napiszesz w Polsce pare rasistowskich wyzwisk na Żydów czy Cyganów i też cię wyklucza, nie wiem w czym problem,
  • Odpowiedz
@carnaval: chcę się łudzić, że można jeszcze coś tu zmienić i że tacy ludzie jak ty przejdą na lurkera i przestaną zaśmiecać tu dyskusje takimi idiotyzmami jakie piszesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reepo: woo, moderator ścieku politycznego pełnego cenzury oponentów politycznych chce kontroli wolności słowa czyli typowa lewacka tolerancja odc 169462
  • Odpowiedz
@carnaval: no dalej, pokaż swoje argumenty, a nie płaczesz pod moim wpisem i piszesz dosłownie o gównie, no pokaż że masz cokolwiek do powiedzenia
  • Odpowiedz
@Turahk: "kontrola wolności słowa" - co? Chce sprawnej moderacji, bo "kontrole wolności słowa" masz już na wykopie tak czy siak, a że nie potrafią kompletnie sobie poradzić to inna kwestia
  • Odpowiedz
@Reepo: Dzięki, miło to słyszeć. Niestety część osób tam mówi, że im zależy, żeby każdy czuł się w Polsce dobrze, lecz niestety te same osoby sprawiają, iż nie można czuć się dobrze jako katolik na tym subreddicie.

@iAmTS: Oczywiście, że nie twierdzę, że w Polsce ktoś analizuje etymologię angielskich przekleństw i go z debaty publicznej wyrzucają. W tym wypadku odnosiłem się do tego, że taka rzecz stała się w zagranicy.
  • Odpowiedz
@Burstaine: Moderatornia zawsze będzie mieć różne poglądy i nawet jeśli będziesz mieć dokładne zasady będą przytrafiać się średnie decyzje, dlatego mamy normalnie dyskusje na temat decyzji itd. Chcemy póki co wywalać toksyczne dyskusje i niepotrzebne wyzwiska, zobaczymy jak to dalej pójdzie, cały zespół jest świeży i to się będzie chwilę kształtować.
  • Odpowiedz
tworzenie fejk niusów, manipulacje nie powinny mieć miejsca.


@Reepo: No o to mi właśnie chodzi. Dlaczego niby nie? To jeden ze sposobów wymiany poglądów, tworzenia dyskusji. Wycinając informacje nie dajesz ludziom szansy na reakcję, a przecież każdy fejk nius czy manipulacja to też informacja. Określenie co jest fejkiem, manipulacją, a co nie, jest Twoją opinią - dla osoby która to wrzuca to może być rzetelna informacja. W ten sposób, cenzurując, nie
  • Odpowiedz
@Burstaine: no rozumiem. Też mnie najbardziej wnerwia amerykanizowanie naszej skrajnej lewicy. To zajmowanie się blmem do przesady, jakieś "herstory" czy "mansplaining" u nas.

Ale to rzeczy marginalne i jak trzeba to idą bronić LGBT. Do tego skądś trzeba aktywistów brać, życie pokazuje, ze to tacy pierwsi będą do działania kiedy przyjdzie co do czego.

Zgadzam się, ze nadmierna moderacja jest niebezpieczna, co widzimy na niektórych subredditach, ale chyba też zgodzimy się,
  • Odpowiedz
@iAmTS: Oj ja się z tą silniejszą ręką nie zgodzę, bo władza powinna być w rękach ludzi inteligentnych i odpowiedzialnych, a obu tych cech raczej brakuje sam wiesz komu.
  • Odpowiedz
@Reepo:
Masz racje, mirko to ściek, ale ściek w którym każdy ma prawo się wypowiedzieć. Większość wpisów jest powtarzalna, jednak znajdziesz tu po trochu wszystkiego.
Zajrzałem właśnie na r/polska, wpisy:
Pis, homo, pis, homo, policja bije, homo, pis, smoleńsk, pis, policja, homo, coś tam o kluskach.
Jeżeli na reddicie napisze pieprzyć polaczków wpis będzie wisiał, co sie stanie jak napisze pieprzyć nigeryjczyków?
R to lewicowa tuba propagandowa, gdzie nie ma wolności
  • Odpowiedz
Obrażanie, wyzwiska... no proszę Cię - samo ignorowanie wystarcza, nie mówiąc o tym, że każdy użytkownik ma opcję czarnolistowania.


@Jaox: no tak, i potem kończę czarnolistując połowę użytkowników i w ogóle nie ma sensu czytania dyskusji, skoro większość wypowiedzi jest na poziomie dna. Nawet jeśli wypowiedzi nie atakują bezpośrednio mnie, czuję niesmak. Niestety, ale dopuszczając do dyskusji każdego prędzej czy później każda społeczność się zdegeneruje i jak najbardziej jestem za tym,
  • Odpowiedz