Wpis z mikrobloga

To gdzie zmierza ten portal to jest wielka żenada, wykop zmienia się w antyludzki ściek, gdzie codziennie wyzywane są mniejszości, gdzie negowana jest nauka (koronawirus to kuamstwo). Ciekawe czemu spadają statystyki odwiedzin, gdybym mógł znaleźć jakiś powód dlaczego tak się dzieje hmmm
Jako mode r/polska powiem (ee napisze?) szczerze, że większość wpisów, które tutaj się znajduje byłaby tam z automatu #!$%@?. Nie chodzi o lewicowość-prawicowość (co sugeruje wiele osób, że reddit lewicowy reeeeeeeeeeeeee - nie, reddit po prostu jest normalniejszy, to że nie jest taki skrajny nie znaczy, że jest "lewacki", banuje lewaków z przyjemnością kiedy walą bzdury, wyzywają itd. nie ma różnicy), chodzi o poziom dyskusji, tolerancje, w ogóle próbę dyskutowania, a nie jak tutaj "masakrowania" dla plusików. Gdyby nie to, że jestem tutaj dla kilku tagów i garstki społeczności, to bym w ogóle nie wchodził na Wykop, z dnia na dzień w sumie coraz bardziej nie mam powodu tu przychodzić.

#wykop #glownapelnagowna #zalesie
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie codziennie wyzywane są mniejszości


@Reepo: ale jak lewicowe mniejszości wyzywają większość, albo zasypują jakieś ama bezsensownymi i prowokującymi wypowiedziami to wszystko ok?
  • Odpowiedz
to nie prywatna strona a podstrona


@Turahk: no wlasnie, to jeszcze lepiej bo tylko część zawartości jest zablokowana

po 2 widzę typowy argument czyli prywatna firma która robi jak mi się podoba jest okej ale prywatna firma redbull czy kto tam wspierający wrogie mi idee już nie jest
  • Odpowiedz
@vvertoi: IMHO nie masz racji, co za różnica czy rząd usuwa treści niekorzystne dla rządu, czy firma prywatna usuwa treści niekorzystne dla tej firmy prywatnej - zmienia się tylko podmiot, ale samo usuwanie jest identyczne i to jest właśnie znaczenie słowa cenzura. A odsyłanie użytkowników do innej firmy prywatnej, jak się komuś te zasady nie podobają - już po tym gdy się zmonopolizowało rynek - jest zwyczajnie żałosne.
  • Odpowiedz
@vvertoi: ach, no to dzięki za wyjaśnienie czym jest cenzura w takim razie xD plus kocham cięcie komentarza na małe części by odpowiedzieć tylko na to co dasz radę czyli mityczny strawman, wciskanie mi jakichś dziwnych sposobów moderacji gdy tylko mówię że jeżeli moderacja nie potrafi wykonywać swojej roboty to należny ją wymienić, oraz nie odpowiedzenia czemu pisanie na temat nie łamiąc regulaminu ale ze złą ideologią trzeba skasować albo
  • Odpowiedz
@vvertoi: Nie. Twierdzę, że wypok stosuje cenzurę usuwając treści (Reddit chyba też, ale tam raczej nie bywam, więc się nie wypowiadam), a to czy to dobrze czy źle to już niech sobie każdy sam ocenia. Ja bym chciał posłuchać argumentów ZA cenzurowaniem treści, bo przeciw to sam sobie wymyślę.
  • Odpowiedz
plus kocham cięcie komentarza na małe części by odpowiedzieć tylko na to co dasz radę


@Turahk: odpisałem na wszystko po kolei

wciskanie mi jakichś dziwnych sposobów moderacji gdy tylko mówię że jeżeli moderacja nie potrafi wykonywać swojej roboty to należny ją
  • Odpowiedz
@Jaox: tutaj znowu dyskusja sprowadza się do tego czym dla ciebie jest cenzura bo moim zdaniem moderowanie tresci przez wykop/reddit to w żadnym wypadku nie jest cenzura. Istnieje regulamin i nalezy sie do niego stosować, tyle.
  • Odpowiedz
@vvertoi: Dlatego napisałem IMHO. Dla mnie cenzura to usuwanie, niszczenie, kasowanie, blokowanie - motywacja dlaczego nie ma znaczenia.

Istnieje regulamin i nalezy sie do niego stosować, tyle.


@vvertoi: Dlaczego? Dlaczego regulamin się z czasem zmienia? Dlaczego jednych dotyczy, a innych nie? Kto kontroluje tych, którzy kontrolują? Nie musisz odpowiadać, to pytania retoryczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja po prostu chciałbym internetu z wolnością wypowiedzi,
  • Odpowiedz
@Reepo:

Jeszcze zapomniałeś dodać, że regularny doxxing/witch hunting jest tutaj dozwolony wobec różnych firm lub osób ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Jaox: wydaje mi się że internet z kompletną wolnością słowa wyglądałby tak że widziałbyś tylko ekstremalne przypadki z obu stron bo to polaryzuje społeczność i wzbudza emocje, a więc (na przykład) trafia na główną. Tak się dzieje z każdą stroną która stara się być w ten sposób wolnościowa. Trzeba moderować tresci, po prostu rozsądnie
  • Odpowiedz