Wpis z mikrobloga

ja za to paprykę wędzona mam w słoiczku i sypie ile fabryka dała


@lukija: robię to samo, zwłaszcza do mięsa na grill i jakoś nigdy nie czułem, żeby mi "zawłaszczyła" cały smak, tylko dodaje taki właśnie fajny wędzony smaczek. Inne przyprawy czuć normalnie. Majeranek też mi dla przykładu nie robi takich cyrków, ale bazylia już tak ¯\_(ツ)_/¯
@red7000: Olałam tą paprykę już. Używałam czesto i nieraz zepsuła mi dania i sosy to praktycznie jej nie używam, wkurza mnie jej przesadzony smak, jak dodaję to miligram. Dobre danie czy sos w ogóle jej nie potrzebują, takie proste na szybko jedynie niewielkiej ilości, już lepiej dodać trochę wędzonki, a jak się przesmaża porządnie składniki i przyprawy to jest naprawdę zbędna.
Ktoś słusznie zauważył że majeranek, nadmiar sprawia że danie jest
Pobierz arinkao - @red7000: Olałam tą paprykę już. Używałam czesto i nieraz zepsuła mi dania ...
źródło: comment_1596791908I2QwdbVUuk4z9rlvpY0DtO.jpg
@vomalio: Z tego co pamiętam To Auchany nie mają, lidl i tesco na pewno nie ma, a biedra nie wiem, nie chodzę tam, szału dostaję od brudu i ludzi.
Kupuję z tego czosnek, cebulę. Marchewkę, pietruszkę raz kupiłam, zmieszałam i mam dodatek do rosołu. Najlepsza jest cebula i czosnek, dodajesz na początku gotowania, duszenia itp. oddaje wiecej aromatu niż świeża rzecz, pewnie dlatego że są suszone...
@vomalio: Jak dla mnie to tylko dodatek bo wkładam do rosołu normalne warzywa też ale na biedę można. Bywało że szybko potrzebowałam smaku a do sklepu sie nie dało iść to dup płatki suszone i voila :)