Wpis z mikrobloga

@WykopanyDzon dla pieszych też szkolenie z przepisów, papiery urzędy i urzędnicy do kontroli. Oraz wszędzie opłata. Coś wam się #!$%@?ło towarzyszu. Baba we mnie wjechała na przejeździe rowerowym i uciekał a ma OC tablice, badania i prawo jazdy.
@reddin: Nie wiem czy pamiętasz naszą rozmowę sprzed paru dni odnośnie znaku poziomego, czy wystarcza on jako oznakowanie drogi rowerowej. Dowiedziałem się niedawno, od prawnika pracującego przy sprawach związanych z ruchem drogowym, że sądy generalnie uznają sam poziomy rowerek (P-23) za wystarczające oznakowanie, powołując się często na plany zabudowy, gdzie oznacza się czy gdzieś jest czy nie ma DDR.

EDIT: plus pokazałem mu filmik z zalinkowanego postu, jego zdaniem autorka nie
uznają sam poziomy rowerek (P-23) za wystarczające oznakowanie,


Też byłem u prawnika i powiedział, że P-23 nie skazuje czy jest to DDR czy CPR a to oznacza zupełnie inne regulacje, oraz jeśli jest to CPR to jaka na nim jest organizacja ruchu pieszego a jaka rowerowego. Więc generalnie sądy uznają, że P-23 ma być poparty znakiem pionowym ¯\(ツ)_/¯ tak jak jest zapisane w ustawie.

EDIT: plus pokazałem mu filmik z zalinkowanego
@reddin: Zrobisz z tą informacją co zechcesz, nie zależy mi żeby Cię do czegokolwiek przekonać ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli uważasz, że każda informacja która Ci nie pasuje jest zmyślona, to cóż ( ͡~ ͜ʖ ͡°) not my problem
Plus pisałem o tym filmiku, nie z obecnego postu ( )
informacja która Ci nie pasuje


@pepsik: Nie taka która mi nie pasuje, tylko taka która jest bzdurą. Znak P-23 nie określa nic, określa dopiero znak pionowy, czy jest DDR, czy CPR a jak CPR to jaki lewy/prawy z pieszymi po całej szerokości. Samo P-23 to za mało by bezpiecznie korzystać, no właśnie z czego? Z DDR czy CPR?
@pepsik: " Znak P-23 „rower” oznacza drogę dla rowerów, pas ruchu dla rowerów lub śluzę dla rowerów albo część jezdni drogi jednokierunkowej, na której ruch rowerów odbywa się wdwóch kierunkach"

No to które oznacza? Masz 4 opcje do wyboru, każda oznacza co innego. A co z CPR? Prawy, lewy? Całą szerokością?
Myslę że ta 1/3 sprawców na rowerach była by zadowolona, że za szkody nie odpowiadałaby własnym majątkiem, tylko zrobi to za nich ubezpieczyciel.


@WykopanyDzon: A kto powiedział, że nie byli ubezpieczeni?
oznacza różne rzeczy, zależnie od tego gdzie jest umieszczony :)


@pepsik: Niezły fikoł. Proste pytanie P-23 oznacza DDR czy CPR a jak CPR to LEWY/PRAWY czy pieszy może się poruszać po całym CPR i należny mu ustępować?
@reddin: Właśnie chcę się trzymać się faktów. W Polsce, gdzie OC jest obowiązkowe dla samochodów, zdarzają się ludzie co nie opłacają składek. To jakie jest prawdopodobieństwo, że ktokolwiek je opłaci, gdzie nie jest to prawnie wymagane(rower)? Po prostu odbiłem piłeczkę pt " A kto powiedział, że nie byli ubezpieczeni? ".
Wiesz w jakim kraju mieszkasz i zadajesz takie pytania.

Nie, nie robię ubezpieczeniach. Ani nikt z rodziny w tym nie pracuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: jeśli występuje sam, DDR. Jeżeli jest umieszczony razem z P-26, oznacza CPR. Czy prawy/lewy, zależy od ich wzajemnego umieszczenia. To czy pieszy może itd. Zależy od ich wzajemnego umiejscowienia (obok siebie, czy jeden nad drugim)
jeśli występuje sam, DDR. Jeżeli jest umieszczony razem z P-26, oznacza CPR.


To czemu znaki C13/C16 lub C16/C13 występują tylko z P-23?

Czy prawy/lewy, zależy od ich wzajemnego umieszczenia. To czy pieszy może itd. Zależy od ich wzajemnego umiejscowienia (obok siebie, czy jeden nad drugim)


@pepsik: Bez znaku pionowego, znak P-23 nie rozwiewa wątpliwości co do organizacji ruchu, znak P-26 to rzadkość.

Zwykle występuje P-23 bez P-26 więc nie wiemy jak