Wpis z mikrobloga

Joni Purmonen z Finlandii- weganin ze względów etycznych od 1991r. (od 29 lat), strongman. Spożywa tylko produkty pochodzenia roślinnego, żadnych serów, mleka, odżywek mlecznych, jaj itd.
Joni przeszedł na weganizm już w 1991, a dopiero w roku 2000 zaczął brać udział w zawodach strongman. W tym czasie – będąc już na diecie roślinnej – rozwinął niesamowitą siłę i wytrzymałość. Jego osobiste rekordy to między innymi:

150 kg w wyciskaniu na ławce
230 kg w przysiadzie
262.5 kg w martwym ciągu
Był finalistą zawodów strongman Finlandii oraz Anglii w kategorii 105 kg. W roku 2011 zakwalifikował się do zawodów UK Strongest Man (Najsilniejszy człowiek Wielkiej Brytanii) i ostatecznie uplasował się na 8 miejscu.

Jak zauważa Joni: “Kiedy ludzie widzą, jak ktoś bije psa, twierdzą, że to coś złego. Dla mnie bycie weganinem nie jest czymś bardziej złożonym – to po prostu reakcja na coś, co jest wyraźnie złe”.

W komentarzach skan z angielskiego magazynu.

#weganizm #wegetarianizm #sport #zdrowie #finlandia #kulturystyka #silownia #dieta #kuchnia #gotowanie #ciekawostki #zakupy #strongman
Pobierz projektjutra - Joni Purmonen z Finlandii- weganin ze względów etycznych od 1991r. (od...
źródło: comment_1596534622zlUpsK4r5JzvebPyu5kLmt.jpg
  • 62
@projektjutra: Z Oskara Kolberga był taki "naukowiec", jak z Jerzego Zięby. Nigdy nie przeprowadził żadnego badania, zresztą w jego czasach nawet nie istniały techniki pozwalające zbadać dietę.

Badania, jak już można je było przeprowadzić i zrobili to naukowcy, a nie gawędziarze jasno wykazały, że mięso było podstawą diety takich społeczności.
@tomtom666: Naukowcy jasno wykazali, że ludzie w Europie, w takich krajach jak np: Niemcy, Polska, Dania, południowa Szwecja jedli głównie produkty roślinne, a mięso jedzono bardzo rzadko, najwyżej 2-3 razy w roku, albo nawet rzadziej.
@projektjutra:

Badania archeologiczne- Biskupin, Dania (np. człowiek z Tollund i inne), Niemcy wskazują jedoznacznie, że biali ludzie z Europy sprzed kilku tysięcy lat mięso jedli NAJWYŻEJ kilka razy w roku. Tak samo w czasach około średniowiecznych.


Historia rolnictwa to ostatnie kilka tysięcy lat, w miejscach gdzie upowszechniło się najwcześniej niewiele ponad 10 tysięcy lat, natomiast wcześniejsze kilkadziesiąt tysięcy (kilka do kilkanaście razy dłużej, czyli kilka do kilkanaście razy więcej pokoleń) człowiek
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: Ludzie dzielą się na tych marnej jakości- kierujących się korzyścią i tych lepszych- szlachetnych, kierujących się sprawiedliwością. Bojowanie o los zwierzątek jest jak najbardziej szlachetne, a stosunek do zwierząt jest bardzo dobrym wyznacznikiem pomiędzy gorszymi ludźmi, a lepszymi- szlachetnymi.
Do tego za szlachetne czyny i podejście jest nagroda, a za złe jest kara, a więc ci nieszlachetni są jednocześnie głupi i tego nie rozumieją dlaczego kara ich ta "niewidzialna ręką
@projektjutra:

Ludzie dzielą się na tych marnej jakości- kierujących się korzyścią i tych lepszych- szlachetnych, kierujących się sprawiedliwością. Bojowanie o los zwierzątek jest jak najbardziej szlachetne, a stosunek do zwierząt jest bardzo dobrym wyznacznikiem pomiędzy gorszymi ludźmi, a lepszymi- szlachetnymi.

Do tego za szlachetne czyny i podejście jest nagroda, a za złe jest kara, a więc ci nieszlachetni są jednocześnie głupi i tego nie rozumieją dlaczego kara ich ta "niewidzialna ręką
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: @BotRekrutacyjny: Oczywiście, że tak jest i właśnie tak rozróżniam lepszych ludzi od "podludzi".
Dodam, że prawa zwierząt powinny obowiązywać bardzo surowo, jak to było np. w Nazistowskich Niemczech, które były jednym z najbardziej przyjaznych zwierzętom krajów świata, a wszyscy krzywdzący zwierzęta byli surowo karani. Takie surowe prawa powinny obowiązywać także teraz.
Hermann Goering w wywiadzie radiowym: "Ci co traktują zwierzęta jako nieczującą własność będą zamykani do obozów koncentracyjnych."
Więcej
Pobierz projektjutra - @XIONCCIMORDELIZAL: @BotRekrutacyjny: Oczywiście, że tak jest i właśni...
źródło: comment_15965476867HGMURKLbH01TD6iErWY4T.jpg