Wpis z mikrobloga

Myślałam nad wymiana właśnie samego aparatu to koszt koło 250 zł natomiast jedna osoba mi dała do myślenia po co inwestować w stary czy nie lepiej nowy


@wetcat: ja mam 6 i wymieniam w tym roku bo nie mam już wsparcia aktualizacji :( Na twoim miejscu wymieniłbym za rok na 13, bo dostajesz jeszcze wsparcie aktualizacji. Będziesz miała rok dłużej na zbieranie kasy, no i 13-tka ma przynieść podobno sporo nowych
@wetcat: nie słuchaj tych debili wykopków. Oni przecież wszyscy kupują telefony, samochody i mieszkania za odłożoną gotówkę po 70 latach. Kredyty, leasingi i raty to biedota umysłowa ()
Jak czegoś chcesz i wiesz, że nie stanowi to dla ciebie większego problemu finansowego to bierz te raty. Żyjemy tylko raz, trzeba myśleć też o przyjemnościach a nie być wegetującym dusigroszem.
@niekompalityca: Na przykład po to by sobie wyrobić poduszkę finansową na wypadek nagłej utraty dochodów? Bo OPki będącej studentką na zleceniu nie posądzam o to by miała odłożone 20-30k na taką okoliczność. Chyba że się mylę, ale sądząc po treści pytania jest na to bardzo małe prawdopodobieństwo.
@2-aminopirydyna: ale co ty już zmieniasz narracje xD mowa jest o racie za telefon wysokości 100zl i to nie jest kredytowanie się pod korek xD gimbusiarska zachcianka? Być może ale nic nam do tego, lepiej tak niż gdyby miała rodziców prosić. Dodatkowo jest to już jakiś początek wyrabiania sobie zdolności kredytowych a jak zostanie bez dochodu albo telefon popsuje i będzie musiała dalej spłacać to dostanie ze tak powiem delikatna nauczkę
@niekompalityca: może taka różnica, że zanim spłaci ten telefon, to już będzie kupować kolejny, bo jej aparat już fotek na insta nie chce idealnych robić xD jej jedynie wymaganie, to żeby był iPhone i zdjęcia robił, to jak tu kogoś na poważnie brać? Przez prawie 4 lata będzie z kredytem, a za chwilę znowu będzie miała jakąś zachciankę, bo o, mam iPhone to sobie Apple watch kupię xD jej kasa (a
@ZieloneKoloTramwaja: owszem masz prawo tylko po pierwsze pytanie brzmi czy dostanie raty a nie czy to jest mądry pomysł po drugie główny ból dupy jest spowodowany tym ze różowa + iphone dlatego uważam ze ten temat to całkiem dobry bajt xD zreszta napisała ze poprzedni telefon służył jej 4 lata czyli jednak nie wymienia go co chwile.