Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko190
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

653

Odrodzenie na zachodzie Polski. Przejmują linie, uruchamiają pociągi

Odrodzenie na zachodzie Polski. Przejmują linie, uruchamiają pociągi

Dolnośląski samorząd przejmuje tory od niewydolnego PKP i rewitalizuje połączenie za połączeniem. Samorządność kolejny raz górą nad centralizmem i centralnym planowaniem

Marek_B
Marek_B
z
money.pl
dodany: 11.06.2025, 17:24:50
  • #
    pkp
  • #
    kolejedolnoslaskie
  • #
    pociagi
  • #
    dolnyslask
  • #
    kolej
  • #
    lubuskie
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (160)

najlepsze

niepopularna-opinia
niepopularna-opinia
11.06.2025, 17:38:10 via Wykop
  • 176
"polskiego Davos" - jak mnie skręca, jak widzę takie podszyte kompleksami porównania (・へ・)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gienkollo
Gienkollo
12.06.2025, 03:25:45 via Wypiek
  • 32
@RozwiewamyTajemnice

Polskie Malediwy - nie pamiętam gdzie


Jaworzno.
Też mnie wkurzają te polskie coś tam.
Park Gródek, nie brzmi gorzej od polskich Malediwów.
  • Odpowiedz
Professor_Of_Logic
Professor_Of_Logic
12.06.2025, 04:24:22 via Wykop
  • 26
Szczególnie na polu kolei gdzie jest dziesiątki lat za europa zachodnia.


@TenXen47: Byłeś ty kiedyś w tej Europie i jechałeś pociągiem?
  • Odpowiedz
_Wykop_Gwalci_Wolnosc_Slowa_
_Wykop_Gwalci_Wolnosc_Slowa_
_Wykop_Gwalci_Wolnosc_Slowa_
11.06.2025, 19:55:14 via Wykop
  • 115
Jestem z Wroclawia i to nie centralizacja konta lokalne podejscie. To po prostu ludzie którzy się znają na tym co robią kontra amatorzy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jasamek
jasamek
12.06.2025, 05:00:37 via iOS
  • 79
Jako osoba z branzy podam trzy przyczyny takiego stanu rzeczy:
1. Dolny Śląsk jest zamożnym województwem, które po prostu na to stać;
2. Linie są przywracane do ruchu minimalnym kosztem na minimalnym poziomie technicznym. Nadają się do ruchu lekkich szynobusów, ale już nie bardzo pociągów towarowych - nie wszędzie w Polsce jest to do powtórzenia.
3. Przywracane do ruchu są linie o potencjale turystycznym (Karpacz, Świeradow Zdroj) albo na obszarach mocno zurbanizowanych
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

inlog
inlog
12.06.2025, 06:11:15 via Wykop
  • 36
@jasamek: Z punktu widzenia pasażera ja tu wad nie widzę. Jestem gościnnie na Dolnym Śląsku ale dla mnie to rewolucja, wcześniej się tłukłem PKSem (te lokalne to już chyba padły a ich jakość była mocno dyskusyjna) albo busem. Było drożej, dłużej i niebezpiecznie. Jedyne problem to popularność - szynobus potrafi być zapchany do granic już we Wrocławiu Głównym a dalej to już bywa armagedon.
  • Odpowiedz
jasamek
jasamek
12.06.2025, 06:13:58 via iOS
  • 34
@inlog: Nie chodzi mi absolutnie o wskazanie wad, tylko podkreślenie że ten model nie jest możliwy do łatwego powtórzenia w innych rejonach Polski. Brawo dla Dolnego Śląska, że wykorzystuje możliwości, ale ta sytuacja nie jest obiektywnie podstawą do krytykowania innych regionów czy PKP PLK.
  • Odpowiedz
hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
11.06.2025, 22:14:21 via Wykop
  • 35
a jak tam w Polsce wschodniej? Samorządowcy coś robią?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

concierge
concierge
12.06.2025, 04:05:14 via Wykop
  • 55
@hrabia_ponimirski: tjaaa, liczą straty po zaborcach
  • Odpowiedz
Ilirian
Ilirian
12.06.2025, 05:37:00 via Wykop
  • 26
@hrabia_ponimirski: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna rozwija się całkiem sprawnie. Szkoda że nie łączy ze sobą dwóch największych miast czyli Mielca i Rzeszowa, trzeba robić przesiadkę w Dębicy. Nigdy tym nie jeździłem bo przejazd prywatnym busem jest szybszy i tańszy xD
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
11.06.2025, 20:14:26 via Wykop
  • 30
Od dwóch lat jeżdżę do Wrocławia gdy pogoda nie pozwala na rower. W centrum jestem w 15 minut. Samochód nie ma dla mnie racji bytu.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kurnawszystkieloginyzajente
kurnawszystkieloginyzajente
kurnawszystkieloginyzajente
12.06.2025, 00:20:42 via Wykop
  • 83
@dqdq1: I tak powinna wyglądać ta cała "dekarbonizacja" - zaoferuj ludziom lepsze rozwiązanie.
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
12.06.2025, 05:06:58 via Wypiek
  • 12
@yetix mam samochód, niedawno byly 2, teraz tankuje raz w miesiącu zamiast raz w tygodniu. Naturalnie to rozwiązanie dla mnie a nie dla wszystkich.
  • Odpowiedz
dymaczdusz
dymaczdusz
11.06.2025, 21:09:45 via Wykop
  • 26
Spokojnie. Zaraz inne województwa będą lobbować w sejmie aby ukrócić ten proceder, bo przecież to PKP PLK ma utrzymywać linie kolejowe a nie samorząd.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
12.06.2025, 10:45:29 via Wykop
  • 5
@dymaczdusz: dobrze, że PiS nie jest u władzy, bo by na taką decentralizację nie pozwolił, chcą mieć wszystko w garści i maksymalizować ilość swoich stołków.

(aczkolwiek PO niestety nie jest dużo lepsze)
  • Odpowiedz
momus300
momus300
momus300
12.06.2025, 07:35:29 via Wykop
  • 23
Miesiąc temu zrobiliśmy rundkę z moim różowym na biletach weekendowych za 59 zł. Pętelka weekendowa z Wrocławia przez Bolesławiec, Lubań, Gryfów, Świeradów, nocleg w Piechowicach. Następny dzień Szklarska, Wałbrzych, Głuszyca, Nowa Ruda, Kłodzko, Kudowa-Zdrój i potem powrót do Wrocławia. Piękne widoki, polecam każdemu. Za jakiś czas trzeba będzie powtórzyć z rundką do Karpacza.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

momus300
momus300
momus300
12.06.2025, 11:14:06 via Wykop
  • 1
@jeanpaul: ok, postaram się opisać coś więcej wieczorem.
  • Odpowiedz
momus300
momus300
momus300
12.06.2025, 20:48:00 via Wykop
  • 1
@Przemek_osw: https://wykop.pl/wpis/81940061/za-namowa-jeanpaul-i-nawiazaniu-do-znaleziska-odro
@momus300 +25
Za namową @jeanpaul i nawiązaniu do znaleziska:
Odrodzenie na zachodzie Polski. Przejmują linie, uruchamiają pociągi
wrzucam krótki opis naszej weekendowej kolejowej pętel z Kolejami Dolnośląskimi 🚆
Z moim różowym zakupiliśmy bilety weekendowe po 59 zł w KD:
https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/dolnoslaski-bilet-weekendowy
Wyszło różnorodnie i naprawdę ciekawie – idealny sposób na dwudniowy reset bez samochodu.
więcej
  • Odpowiedz
MaxiuBaxiu
MaxiuBaxiu
12.06.2025, 09:57:22 via Wykop
  • 6
Sam kontakt z Wroclawskim PKP PLK to jest jakis koszmar. Dyspozytorzy nie odbierają telefonów, na rozklady w tamtym rejonie czeka sie caly dzien. Porazka z tym co tam sie dzieje. Mówie to jako pracownik prywatnej spółki kolejowej.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mamut
Mamut
12.06.2025, 07:34:16 via Wykop
  • 6
Żeby jeszcze można jeździć pociągami po całym kraju na jednym bilecie...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

theOstry
theOstry
11.06.2025, 17:28:02 via Wykop
  • 6

Komentarz usunięty przez moderatora

bleblebator
bleblebator
11.06.2025, 17:53:56 via Wykop
  • 31
@theOstry: nie krytykuj bez sensu, bo widać podział na zabory i czas 20-lecia międzywojennego. Niemcy pozostawili po sobie bardzo mocno rozwiniętą sieć kolejową i to w górach
  • Odpowiedz
ruum
ruum
11.06.2025, 19:02:56 via Wykop
  • 87
@theOstry: Na wschodzie to trzeba najpierw mieć co przejmować( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://mapa.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=biblioteka&kat=mapa&id=7
ruum - @theOstry: Na wschodzie to trzeba najpierw mieć co przejmować( ͡° ͜ʖ ͡°)

http...

źródło: 1088025256

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3293
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2561
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2410
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2067
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu
1943
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #kolej
  • #pociagi
  • #intercity
  • #pkpintercity
  • #podroze
  • #polska
  • #transport
  • #gorzkiezale
  • #pendolino
  • #pkpcargo
  • #heheszki
  • #inwestycje
  • #pytanie
  • #pociag
  • #kiciochpyta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking