Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, na samym początku chciałbym przybliżyć wam moja postać.
Chłopak, który w sierpniu będzie pełnoletni i od czerwca pracuje na budowie 30km od miejsca zamieszkania gdzie codziennie o 5 rano jedzie skuterem do pracy i wraca do domu o 18. Do dziś pracowałem już 17dni z rzędu bez przerwy. Wszystko to dlatego żeby zarobić sobie na motocykl. Jednak jest jeden problem a mianowicie moi rodzice, którzy nie chcą mi na to pozwolić. Powiecie ale w czym problem skoro będziesz miał 18 lat? No właśnie w tym, że jak kupie motocykl to nie otworzą mi bramy do domu i co ja z nim zrobię w takim razie? Jedyną opcją będzie zostawić go dla złodzieja albo sprzedać. Przykład z brama jest realny bo mi to powiedzieli wprost że jak przyjadę to nie wjadę. Dobrze chociaż że jutro idę na 11h do pracy to może zapomnę o tym i będę żył myślą że jestem tam po coś.
#motoryzacja #motocykle

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1dd8da7b115fe4bd875752
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 125
  • Odpowiedz
@robertx: > Motocykl w wieku 18 lat to #!$%@? pomysł, masz mądrych rodziców

@AnonimoweMirkoWyznania: moi rodzice też byli przeciwni hurr durr ktośtam 50 lat temu w rodzinie ZGINOŁ
prawko A1 zrobiłem mając 17 lat, kupiłem 125 (w dwusuwie), teraz już mam A i CBR600 i nadal nie miałem żadnego incydentu.
Tylko chłopak powinien też przeznaczyć pieniądze na kurtkę, dobry kask, buty itp.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak będziesz miał pieniądze na motocykl to one przecież magicznie nie znikną. Kup go sobie jak będziesz na swoim. W międzyczasie zawsze możesz coś wypożyczyć na weekend jeśli tak bardzo ci zależy choć to się średnio opłaca. Ja bym wziął na wstrzymanie.
  • Odpowiedz
@robertx w wieku 50 lat tez bedzie mial zerowe doswiadczenie na drodze jesli nie bedzie jezdzil. Gadasz jak moj stary.


@dzikdzikdzik: Tylko mozna to nabyc w bezpieczniejszej puszce. Na motocyklu jeden maly blad i to nie do konca z jego winy moze poslac go na wózek.
  • Odpowiedz
w wieku 50 lat tez bedzie mial zerowe doswiadczenie na drodze jesli nie bedzie jezdzil. Gadasz jak moj stary.


@dzikdzikdzik: Doświadczenia może nabrać jeżdżąc nieporównywalnie bezpieczniejszym samochodem
  • Odpowiedz
jak was wszystkich czytam to sam się zastanawiam czy nie sprzedać swojego ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwłaszcza @nioncia
ostatnio jechałem powiatową i wybiegła mi sarna na drogę, na szczęście nie pod koła, ale nie przewidzisz jak zwierze się zachowa.
co ciekawe kilka lat temu i kilka km dalej miałem spotkanie z inna sarną która prosto z kukurydzy wybiegał pod astrę XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: ja był kupował i nie przejmował się opinią wykopków, ale w ruchu drogowym uczestniczę od 13r.ż. i jestem trochę bardziej rozważny niż znajomi co dopiero zaczynają przygodę z jazdą pojazdami
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: trzymaj hajs przyda ci się w życiu, nie wiadomo jak ci się drogi skrzyżują i czy przypadkiem hajs ci nie będzie potrzebny. #!$%@? w ciężkiej fizycznej robocie więc jeśli już masz do czegoś używać hajsu to niech to będzie inwestycja w ciebie i twoją przyszłość, żeby ci się LEPIEJ żyło w życiu, porób sobie kursy np na wózek widłowy czy jakieś konkretniejsze, a tak jak przewalisz na motor to władujesz
  • Odpowiedz
@Arkos12: Mam wrażenie, że jest takie przeświadczenie w społeczeństwie, że na motocyklu jeżdzi się tylko 100+ km/h. Do tego jeszcze mam wrażenie, że ludziom wydaje się, że większość wypadków motocyklowych jest przy dużych prędkościach, a nie jest to prawdą, bo większość wypadków jest poniżej 50 km/h.
No i jeszcze do tego dochodzi przeświadczenie, że skuter jeździ powoli :D (125cc - nawet do 110-120 km/h, istnieją też skutery 400cc lub 650cc)
  • Odpowiedz
@Mr_Frodo: Warto sobie uświadomić, że spadając ze schodów można zostać kaleką. W efekcie lekkiej stłuczki w samochodzie może dojść do przesuniecia kręgów i również można zostać kaleką. Polecam się nad tym zastanowić zamiast sprzedawać moto/skuter.
  • Odpowiedz