Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, na samym początku chciałbym przybliżyć wam moja postać.
Chłopak, który w sierpniu będzie pełnoletni i od czerwca pracuje na budowie 30km od miejsca zamieszkania gdzie codziennie o 5 rano jedzie skuterem do pracy i wraca do domu o 18. Do dziś pracowałem już 17dni z rzędu bez przerwy. Wszystko to dlatego żeby zarobić sobie na motocykl. Jednak jest jeden problem a mianowicie moi rodzice, którzy nie chcą mi na to pozwolić. Powiecie ale w czym problem skoro będziesz miał 18 lat? No właśnie w tym, że jak kupie motocykl to nie otworzą mi bramy do domu i co ja z nim zrobię w takim razie? Jedyną opcją będzie zostawić go dla złodzieja albo sprzedać. Przykład z brama jest realny bo mi to powiedzieli wprost że jak przyjadę to nie wjadę. Dobrze chociaż że jutro idę na 11h do pracy to może zapomnę o tym i będę żył myślą że jestem tam po coś.
#motoryzacja #motocykle

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1dd8da7b115fe4bd875752
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 125
  • Odpowiedz
AnalogowyWarchlak: Sporo osób pisze, że OP jest za młody na motocykl. Nieodpowiedzialność, brawura, i tak dalej.

Ale z drugiej strony - wielu chłopaków w wieku OPa w wakacje pyka w komputer od rana do nocy, imprezuje ze znajomymi albo leży do góry brzuchem. A OP poszedł do ciężkiej fizycznej pracy, żeby zebrać pieniądze. To chyba jednak świadczy o tym, że jest trochę bardziej odpowiedzialny niż jego przeciętny rówieśnik.

Normalna sprawa, że
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystkie wykopki piszące "mondrzy rodzice uwarzwj zabijesz sie" to podludzie bo tak trzeba o was mówić. Kup sobie ten motor i jeździj nawet w klapkach, jak jesteś nieodpowdzialny to się zabijesz i #!$%@?, martwym i tak wszystko jedno.
  • Odpowiedz
  • 0
kup golfa3 albo polo, bezpieczneij i bedzesz panem zucia i śmierci jak trzebabedzie gdzieś zajechac
  • Odpowiedz
@robertx: Zależy jaki motocykl. Na litrze i tak nie pojeździ mając 18 lat. Jakaś 125-tka to w sumie spoko opcja.

@AnonimoweMirkoWyznania:

Taka historia z mojej poprzedniej pracy. Pracował ze mną taki ziomek, młody programista. Pewnego dnia nie pojawił się w robocie, następnego też go nie było, kolejnego też nie. Okazało się, że się zabił wracając do domu nowo kupionym motocyklem na który był napalony. Podobno wjechał w ciężarówkę. Podobno kupił
  • Odpowiedz
@Mr_Frodo: Sprzedaj to gówno w cholerę. Zwłaszcza jeśli masz rodzinę.

Uwierz mi, że jeśli będziesz miał poważny wypadek na moto, to jeśli będziesz miał farta, zginiesz na miejscu. W przeciwnym razie zostaniesz kaleką do końca życia, zdaną na osoby trzecie. Naprawdę mało kto ma pojęcie, co oznacza opieka nad osobą po wypadku w stanie wegetatywnym. Ja niestety wiem. Wtedy największy problem ma nie sam poszkodowany, który i tak jest warzywem, tylko
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: spełniaj marzenia - twoje życie, twoja ciężka praca, twoje pieniądze, twoja decyzja; dogadaj sie z kumplem albo sąsiadem, ewentualnie wynajmij garaż gdzie będziesz trzymał moto i problem z rodzicami z głowy;
oczywiście nie uważam, ze warto prowadzić wojny z najbliższymi, ale tez nie można sobie pozwolić wejść na głowę; jesteś w takim wieku, ze możesz sam podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność;
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: OPie z początku dałem plusa bo to nieładnie że rodzice ograniczają Twoje marzenia ale mirki mają rację.
Motur to w tym wieku stan umysłu. Znałem dwóch typów mniej więcej mających tyle lat co Ty. Jeden zderzył się czołowo z autem bo robili zakład że przejedzie z prędkością 200 km/h obok jednej stacji benzynowej.
Zbierali jego kawałki w nocy i na drugi dzień bo nie wszystko znaleźli. Drugi wypadł z drogi
  • Odpowiedz