Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, na samym początku chciałbym przybliżyć wam moja postać.
Chłopak, który w sierpniu będzie pełnoletni i od czerwca pracuje na budowie 30km od miejsca zamieszkania gdzie codziennie o 5 rano jedzie skuterem do pracy i wraca do domu o 18. Do dziś pracowałem już 17dni z rzędu bez przerwy. Wszystko to dlatego żeby zarobić sobie na motocykl. Jednak jest jeden problem a mianowicie moi rodzice, którzy nie chcą mi na to pozwolić. Powiecie ale w czym problem skoro będziesz miał 18 lat? No właśnie w tym, że jak kupie motocykl to nie otworzą mi bramy do domu i co ja z nim zrobię w takim razie? Jedyną opcją będzie zostawić go dla złodzieja albo sprzedać. Przykład z brama jest realny bo mi to powiedzieli wprost że jak przyjadę to nie wjadę. Dobrze chociaż że jutro idę na 11h do pracy to może zapomnę o tym i będę żył myślą że jestem tam po coś.
#motoryzacja #motocykle

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1dd8da7b115fe4bd875752
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 125
niby czemu #!$%@??


@NamietnyDzwigowy: @bigger: bo tak jak napisał @mus_tang w wieku 18 lat mało który z nas był na tyle odpowiedzialny żeby zakup motocykla był rzeczywiście racjonalny.

@AnonimoweMirkoWyznania: oszczędzaj lub inwestuj w przyszłość. Teraz nie podoba im się motocykl, potem dziewczyna a na koniec skrytykują meble które kupiłeś za własne pieniądze do swojego pokoju, przeleje się czara goryczy i się wyprowadzisz ale już bez grosza przy dupie.
Zebralo sie wykopowe konsylium i zdalnie orzeklo, ze OP jest sebiksem na pewno kupi gowno-motorem, ktory bedzie mial wybebeszony tlumik i bedzie jezdzil pod oknami wykopkow co siedza na wypok.ru

Oczywiscie medrcy internetowi wiedza tez ze nie jestes wystarczajaco odpowiedzialny na motocykl, ma niewysztalcony plat czolowy i wogole jest za glupi. ()

Jak chcesz rade kolegi co jest ze 2x starszy to rob to na co masz ochote.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Minusy kupienia motoru zaraz po 18-tce (zakładam, że prawo jazdy już masz zrobione):
- Kosa z rodzicami. Po prostu. Kłótnie o motocykl, ogólne pogorszenie się stosunków.
- Praktycznie wszystkie zarobione przez wakacje pieniądze wydasz na jedną rzecz.
- Poza zakupem motocykla musisz zakupić kask oraz odpowiednie ubranie a to nie są tanie rzeczy.
- Motor też trzeba utrzymać, będziesz musiał sobie znaleźć jakąś pracę po szkole w roku szkolnym
-