Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim, na samym początku chciałbym przybliżyć wam moja postać.
Chłopak, który w sierpniu będzie pełnoletni i od czerwca pracuje na budowie 30km od miejsca zamieszkania gdzie codziennie o 5 rano jedzie skuterem do pracy i wraca do domu o 18. Do dziś pracowałem już 17dni z rzędu bez przerwy. Wszystko to dlatego żeby zarobić sobie na motocykl. Jednak jest jeden problem a mianowicie moi rodzice, którzy nie chcą mi na to pozwolić. Powiecie ale w czym problem skoro będziesz miał 18 lat? No właśnie w tym, że jak kupie motocykl to nie otworzą mi bramy do domu i co ja z nim zrobię w takim razie? Jedyną opcją będzie zostawić go dla złodzieja albo sprzedać. Przykład z brama jest realny bo mi to powiedzieli wprost że jak przyjadę to nie wjadę. Dobrze chociaż że jutro idę na 11h do pracy to może zapomnę o tym i będę żył myślą że jestem tam po coś.
#motoryzacja #motocykle

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1dd8da7b115fe4bd875752
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 125
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mając pierwszą pracę w zawodzie uzbierałem i kupiłem sobie wymarzony motocykl. Z jednej strony zajdbista sprawa, bo jesteś niezależny jeśli chodzi o przemieszczanie się i jest cool, laski na to lecą ALE kupowanie motocykla kiedy się nie ma samochodu (slbo swobodnego dostępu do niego) to głupota. Po 3 latach z motocyklem to zrozumiałem.
  • Odpowiedz
@Alinous: coś w tym jest, kolega jezdzi na scigaczu, wiadomo ze gdzie moze to pociśnie, ale wypadek miał w wiosce gdzie jechal niecale 40 akurat. Jakis łepek 19 lat mu nagle wyskoczyl na czołówkę, BMW ktore kupil dzien wczesniej, chcial baczka na zakrecie zrobic i nie zauwazyl motocyklisty, wjechal na pas pod prad i bum. Na szczescie koledze zupelnie nic sie nie stalo, przetoczyl sie po aucie i troche potlukl
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Masz prawo jazdy kategorii A1? Jeżeli nie to musisz je zrobić a i tak będziesz mógł jeździć tylko 125ccm. Koszt prawa jazdy to jakieś 2000 zł a do tego pasuje kupić przynajmniej kask, rękawice i kurtkę a to pewnie wyniesie ok 1200zł w tańszej opcji. Jazda na 125 pewnie szybko ci się znudzi i za dwa lata znowu będziesz robił tym razem A2.
Jeżeli masz pracować do utraty tchu żeby to
  • Odpowiedz
Jasne ze #!$%@? pomysl. Mam lat 28, prawko zrobilem majac 18, tak jak, motocykl.nie wybacza bledow, samochod tak.

Z perspektywy dalej gowniarza, ale ktory jednak troche kilometrow wyjezdzil uwazam ze Twoo rodzice maja racje a Ty jestes maly dzieciak tak naprawde
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nic większego niz 125cm nie kupuj. Ja dopiero w wieku 27 lat kupiłem motor wiekszy niz 20KM i tak większość trasy jade 70km/h bo widze ile nieszczęścia tylko czeka bym sie z nim zdezył.
Zdrowie masz jedno, kazdy po wypadku żałuję ze wsiadał na motor. Ty bądź mądrzejszy i zaczekaj.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mordeczko ale po co te nerwy. Najpierw pokaż rodzicom że podchodzisz do tematu poważnie i zdaj za swoje prawko Kat A1. Pokaż im że masz dokumenty i poproś o rade w doborze Kasku czy Kurtki a potem katuj o motocykl tłumacząc im zasady związane z Kat A1 że do danej mocy itp. itp. I że "na te szybkie motory" będziesz mógł dopiero za kilka lat. A taka maszynka na Kat
  • Odpowiedz
@robertx motocykl do 125ccm powinny być dostępne od 16 roku życia. Podobnie z jazdą samochodem pod okiem opiekuna.

Młody umysł znacznie lepiej i szybciej się nauczyłeś aktywnie Uczestnicząc w ruchu drogowym ale z pewnymi ograniczeniami i po uprzednim przeszkoleniu.

Zupełnie nie rozumiem twojego podjęscia które wskazuje na większe ograniczenie niż osiągnięcie pełnoletniości.
  • Odpowiedz
Lol: Pojadę klasykiem ale to głupia zachcianka szczególnie dla młodej osoby. Ani ci to nie pomoże w życiu, zeżre kasę która mógłbyś przeznaczyć na rozwój No i #!$%@? niebezpieczne jak nie masz doświadczenia. Wróć do tematu za 10 lat jak już się ustawisz. Chyba ze to opcja dla ciebie na fajne samobójstwo to wtedy se kup, może jakieś organy chociaż oddasz. A i niewygodne to #!$%@?. Jak ci brakuje wiatru na
  • Odpowiedz