Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #motoryzacja co jeżdżą nowymi dieslami z suchym #dpf
Co ile czasu potrafi włączać się wam wypalanie? Mnie takie wypalanie co 125km strasznie irytuje.. A jak jeżdżę więcej po mieście to jeszcze częściej.
Pacjent to opel Astra J 1.6 cdti

#opel
  • 23
W Golfie wypala mi się 2-3 razy na zbiornik. Jedno na 5 wypalen kończy się na ten moment na postuju, reszta w trasie. Fakt, jest trochę irytujące ale może dłużej posłuży ;) zrobiłem na ten moment 8 tys, olej wymienny po ok 1200 km i na razie stan jest prawidłowy
Miałem J z 1.7 DTR. Idź Pan #!$%@? z tym DPFem. Jest na Androida aplikacja do kontroli stanu zapełnienia, ale nie działa ze wszystkimi silnikami, bardzo pomaga przewidywać kiedy to badziewie znowu będzie chciało się wypalać.
Teraz mam FAPa i o niebo lepiej. Niby też się wypala, ale nie jest to tak męczące jak w Astrze.
@marylin17: To się ciesz.Powiem tak. Miałem już z tym styczność. W sensie z dpf-em. I zrobiłem tak. #!$%@?łem to dziadostwo. Kosztowało mnie to 400 zł bo w rozliczeniu poszedł środek tego badziewia. Nie słuchaj idiotów którzy mówią że to potrzebne i ekologiczne. Bo w #!$%@? jest ekologiczne jak co 125 km musisz piłować auto na wysokich obrotach aż to gówno się wypali. Niech zieloni sobie to w dupę wsadzą. Ja już
@Bahupl: też bym tak zrobił, ale co chwile się słyszy o zaostrzaniu rygoru na SKP. Wiem, że nie jest to ekologiczne. A nie chciałbym samochodu uziemiać tak, żebym nie mógł też gdzieś za granicę pojechać gdzie mogą mnie skontrolować i nieumożliwić dalszą podróż..
@marylin17: Pierdzielenie. Jeśli z silnikiem jest wszystko w porządku to każdy przejdzie badanie emisji spalin. Nawet bez dpfa. A tak jak u mnie jest puszka. Tylko środka nie ma. I nie ma możliwości sprawdzenia czy ten badziew jest czy nie.
@Crow7422 gówno prawda. Auto musiało by nie przejść badania emisji spalin. I wtedy moglo by się tak zdarzyć. Tylko jeśli ktoś choć kilka razy był na przeglądzie ten wie jak oni sprawdzają spaliny. Dodatkowo żeby sprawdzić emisję spalin to trzeba spełnić kilka rzeczy. Można o tym poczytać.
@bigos555 ja poznaje po załączeniu się grzania tylnej szyby na wyświetlaczu z informacjami ile paliwa zużywają poszczególne odbiorniki. Dioda na przycisku się wtedy nie zapala.