Wpis z mikrobloga

Jakim softem na #linux zrobić rejestrator NVR, który obsłuży mi naprawdę wszystkie rodzaje strumieni z różnych kamer, a nawet rtmp z neta?
Mam problematyczne kamery AVI-201Z, strumienie mpeg4 z nich na początku nie działały oraz nie było innej opcji, zaś aby je znaleźć to musiałem kod interfejsu www rozdłubać i okazało się że to strumień typu: rtsp://ip_kamery/live/mpeg4
W sumie to muszę przyznać że nie sądziłem iż one mają tak niski czas transkodowania obrazu, oraz tak płynny strumień.
Niby puściłem sygnał przez sieć, ale opóźnienia dla oka są tak małe jakbym podłączył wyjście AV do telewizora.

majsterV2 - Jakim softem na #Linux zrobić rejestrator NVR, który obsłuży mi naprawdę ...

źródło: comment_1595447721Is0gBJyGOxTW9bBgdElUrJ.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majsterV2: ja mam na raspberry pi 3b, na razie jedna kamerka, bo niedawno zacząłem się tym bawić i spoko działa, procesor na jakieś 10% skacze (a malina robi też oprócz tego dużo innych rzeczy) . Tylko opóźnienie w obrazie mnie irytuje, ale póki co nie mogę tego ogarnąć XD Ale też jakoś mocno przy tym nie siedzę, bo czasu mało.
@OperatorHydrolokator: Sądzę że to wina codeca, bo jak użyłem Quick Time Playera to bardzo fajnie on ogarnął.
Cała wina leży po stronie klienta; VLC też bez sensu to robi na każdej platformie.
Szkoda że nie szło otwartego i lekkiego mjpeg włączyć.
@brokenik: Te kodeki mnie przerażają, bo nawet mocny hardware nic nie zmienia na otwartych.
Nie dość że opóźnienia jest kilka sekund z konieczności wciśnięcia sporego buforu, to jeszcze VLC