Wpis z mikrobloga

#vps #windowsserver #cyberfolks #tomcat #java

Cześć Mirki, posiadam VPS od Cyberfolks z Windows Server. Mam wykupioną domenę i podpiętą pod hosting. Na serwerze mam zainstalowaną aplikację na Tomcat.

Chciałbym aby domena wskazywała na tą aplikację czyli IP + PORT, ale żeby zarówno domena miała pocztę z hostingu. Na samym hostingu wiem że to kwestia dodania DNS który będzie wskazywał na IP serwera, ale jak wygląda dalsza konfiguracja żeby wskazywała na konkretny IP. A następnie jak zainstalować certyfikat SSL do tego.

Z góry dziękuję za pomoc :)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@globalbus: @dzimen: Nie ma żadnej potrzeby bawić się w reverse proxy. Po dodaniu adresu DNS domena wskazuje na adres IP. Port albo podajesz ręcznie albo jest standardowy w protokole - 80 / 443. Na jakim porcie ten Tomcat słucha? Jak innym niż 80/443 to potrzebujesz dopisać "http://domena.pl:PORT " w przegladarce, albo zmienić konfigurację Tomcata aby słuchał na standardowych portach
  • Odpowiedz
@Koliat: jest wiele powodów, dla których tomcata itp twory stawia się za reverse proxy. Konfiguracja SSL to jedna z nich.
Na linuxie dodatkowo używanie niskich portów (poniżej 1024) wymaga podniesienia uprawnień procesu, co nie jest zbyt bezpieczne.
  • Odpowiedz
@globalbus: No tak, ale mówię - bez zmian się nie obejdzie żeby "bez bólu" dostawić. Serwer plików też pojawił się później w rozmowie wiec reverse proxy nabiera więcej sensu, ale dla samego serwera WWW nie ma tej konieczności
  • Odpowiedz