Wpis z mikrobloga

@L3gion: No ja całe życie miałem tak, że po szkole lub pracy drzemka, a potem siedzę do późna (~23-1) i wstaję około 8. Optymalnie. Najlepiej pracowało mi się właśnie wieczorami po drzemce. Odkąd mam dzieci to muszę wstawać o 4-6, drzemka wykluczona, a co najwyżej mogę się położyć wcześniej spać.

No ogólnie jestem więc zezłomowany kompletnie i choćbym poszedł spać o 20 to ta pobudka o 6 niszczy mi dzień xDDD
@L3gion:
Chodzi o to, aby spać i budzić się regularnie, nie dosypiać, tylko jak się obudzisz, to wstajesz, najlepiej ustaw sobie budzik i wstawaj, od razu jak zadzwoni. Nie mirkuj na telefonie przed snem, ułóż tak sobie plan dnia, abyś mógł się położyć do łóżka o ustalonej godzinie i zadbaj o otoczenie, tak żeby nic ci tego snu nie rozpraszało.

Dosypianie po obudzenie is bad, więc lepiej tego nie rób, bo
Polecam zażywanie melatoniny przed snem. Miałam problemy z zasypianiem, budziłam się co godzinę, potrzebowałam 10-11h, by wstać, generalnie zwłoki. Teraz jest elegansio, nawet w 4h jestem w stanie się wyspać na cały dzień. Poletzam cieplutko (ʘʘ)
@Jerry664 a to ja nie mam problemów na szczęście, jak odstawiłam węglowodany przed snem, to nie ma takich spadków glikemii, które wcześniej uniemożliwiały mi wstawanie. Może pomyśl o kontroli cukru przed spaniem?
@braznik Ale melatonina raczej nie wpływa na poziom cukru, a duże problemy ze wstawaniem mam głównie po niej.
Choć i tak wolę zasnąć i budzić się godzinę, niż w ogóle nie spać