Wpis z mikrobloga

Mam bardzo duży zakres tolerancji w stosunku do osób LGBT, W wielu kwestiach starach się ich wspierać.
Ale jakieś granice też mam. Jeżeli gostek, który w żaden sposób nie "upodabnia" się do kobiety, a chce aby nazywać
go Małgorzata oraz używać wobec niego żeńskich końcówek to to jest ten moment w którym ja wysiadam.
Czytam sobie w necie, że zatrzymali jakąś aktywistkę lgbt, patrzę na fotkę a tam zdjęcie faceta. Absolutnie rozumiem, gdyby ta osoba przechodziła hormonoterapię, ubierała się po damsku itd. Ale jeżeli ktoś wygląda w 100% jak facet, ubiera się jak facet, a chce aby mówić do niego Małgorzata i używać żeńskich końcówek to coś tu jest ewidentnie nie tak. Dodatkowo prowadzi fanpejdża o nazwie "stop bzdurom" (xD)
#lgbt #bekazlewactwa
Pobierz
źródło: comment_1594790834QUnwXGXS5nnLXs65plaZEz.jpg
  • 256
Może dopiero po 20 latach życia się na to odważył?


@ZieloneKoloTramwaja:
Po 20 latach się odważył zmienić płeć i następnego dnia już wysuwa jakieś roszczenia do obcych ludzi, że nie nazywają go tak jak sobie tego życzy? Ułóż jakiś bardziej wiarygodny scenariusz xD.

Zwykły facet, po którym byś się nigdy nie spodziewał. Po prostu nagle odważył się zrobić coś, co mu od zawsze przeszkadzało

Zwykli faceci nie twierdzą, że są kobietami.
Gorzej jak ktoś absolutnie nic w tym celu nie robi, wygląda w 100% jak facet, a chce być uważany za kobietę.


@Klimbert A tak w sumie to co Ci za różnica? Co za różnica czy przedstawi Ci się jako Janek czy Janka? Oczywiście jeśli będzie wyrozumiały do mogących wystąpić odruchowo pomyłek w mówieniu męskoosobowym, to ja szczerze mówiąc nie widze problemu. Jeśli jest uprzejmy i mnie poprosi o nazywanie go po żeńsku,
Po prostu chcesz takim ludziom robić na złość, nie oszukujmy się. Absolutnie nic byś nie stracił, gdybyś zwrócić się do transa w takiej formie, w jakiej o to prosi, ale skoro tego chce, to zrobisz na odwrót.


@JaniceIsNotFromHere:
Dla mnie fenomenem jest w ogóle, że na poważnie dyskutuję z tobą o tym do jakiej płci przynależy człowiek z #!$%@?, jądrami i chromosomami XY. I jeszcze mi potrafisz powiedzieć, że jestem złośliwy
Nie chce, ale nawet jeśli bym chciał to powinienem móc nazywać ich jak chcę


@Flypho: Ale w taki sam sposób podchodzisz do każdej osoby? Do swojej siostry, koleżanki, matki i jakiejkolwiek innej kobiety, którą znasz i wiesz, że nie jest transem czasami zwracasz się jak do mężczyzny, bo masz takie prawo i tego chcesz? W ten sam sposób podchodzisz do mężczyzn? Czy tylko transów w taki sposób traktujesz?

Dla mnie fenomenem
Do swojej siostry, koleżanki, matki i jakiejkolwiek innej kobiety, którą znasz i wiesz, że nie jest transem czasami zwracasz się jak do mężczyzny, bo masz takie prawo i tego chcesz? W ten sam sposób podchodzisz do mężczyzn? Czy tylko transów w taki sposób traktujesz?


@JaniceIsNotFromHere:
Akurat mam ochotę mówić prawdę i zawsze staram się to robić, a wedle współczesnej wiedzy naukowej te osoby są mężczyznami z powodów, które przytoczyłem wyżej -
a wedle współczesnej wiedzy naukowej


@Flypho: Wedle współczesnej nauki płeć można również zmienić, ale okej, ta część już nie wszystkim pasuje.

Jak przestanie, to będę go (ją?) zgodnie z prawdą określał płcią prawidłową. Okej?


@Flypho: Znaczy wiesz, jeśli o mnie chodzi, nazywaj sobie ludzi jak chcesz, twoja sprawa. Po prostu nie dziw się, że możesz być uważany za osobę złośliwą lub chamską, bo dla mnie spełniasz wszystkie kryteria, aby zostać
Ale w taki sam sposób podchodzisz do każdej osoby? Do swojej siostry, koleżanki, matki i jakiejkolwiek innej kobiety, którą znasz i wiesz, że nie jest transem czasami zwracasz się jak do mężczyzny, bo masz takie prawo i tego chcesz? W ten sam sposób podchodzisz do mężczyzn? Czy tylko transów w taki sposób traktujesz?


@JaniceIsNotFromHere:
Odmawiam nazywania ich kobietami z jeszcze jednego powodu. Sam jestem heteroseksualny, ale nie umówiłbym się z osobą
@Yurusenai: Też tak kiedyś mówiłem. Teraz po prostu mówię że jestem konserwatystą i pyk, w oczach rozmówcy staję się tępym zacofanym faszystą ¯\_(ツ)_/¯
Nikt cię do tego nie zmusza i w dalszym ciągu nie odpadnie ci od tego język, ale jak napisałam wyżej, twoja sprawa.


@JaniceIsNotFromHere:
Zmusza, bo jeśli uznam kobiety transpłciowe za równe prawdziwym kobietom i mimo tego będę preferował prawdziwe kobiety, to wniosek nasuwa się tylko jeden - jestem transfobem i dyskryminuję transkobiety. A wtedy tacy jak ty dopiero nabiorą wiatru w żagle xD.
@Nemeczekes jaki ten wysryw ma związek z wpisem? XD niektorzy poważnie zachowują się jak sekta, "albo, fanatycznie z nami, albo faszusta, prawak, homofob" co wy macie we łbach ()