Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NieTakMialoByc: przepraszam, ale ludzi od dawien dawna "wartościuje" się "ze względu na wiek".
Nastolatka jest przykładowo ratowana przed mężczyzną w średnim wieku, a ten przed babcią. Czego innego jest to oznaka jak nie tego zjawiska, o którym piszesz?
Przepraszam OP za offtop
@poniedzielskiandrzej: Ja miałam epizod z odwiedzinami w więzieniu:
- za wypadek trafi na 90% na półotwarty - po czasie będzie mógł np pracować na zewnątrz, po dłuższym czasie będzie mógł wychodzić na weekndy.
- za dobre zachowanie ma szanse na skrócenie wyroku o połowę
- jedzenie wegetariańskie jest dużo lepsze niż normalne - niech o tym pomyśli, bo zwykła dieta jest podła
- jak czyta niech weźmie książki, karty, szachy -
konikpoln


@konikpolny20: Dzieki. Dlaczego dostales az 2 lata? jak nie chcesz, to nie pisz.

O co chodzi z tym kształtownikiem? Masz na mysli ze małolaty moga byc #!$%@?, a starsze osoby sa spokojniejsze?

No wlasnie widze w postach, ze naprawde rozni ludzie siedza, w tym w miare normalni i inteligentni. Bardzo chcialbym zeby na kogos takiego kuzyn trafil. A nie jakichs sebiksow chcacych sie #!$%@?ć.

Co najbardziej Ci uwierało a co
@poniedzielskiandrzej: w dużej mierze dobrze dobrze to opisał @bslawek. Jak już kumpel z „przejściówki” trafi na zakład to musi iść do pracy albo go wyślą gdzieś w Polskę. Jeśli chodzi o siedzenie za takie czyn to nigdy nie wiadomo na kogo trafi na celi, tam siedzi cały przekrój społeczeństwa i wpychają ludzi tam gdzie jest miejsce. Jeśli chodzi o tv czy xboxa to może go sobie ogarnąć pod warunkiem, że
@poniedzielskiandrzej z tego co zauważyłem to 80-90% małolatów, #!$%@? cyrki, sam z nimi siedziałem, dwóch nawet miało po 16lat jakiś cudem, większe prawdopodobieństwo że nie będzie spokoju w celi, też miałem takich dwóch na grupie co się pocięli, ale chyba tak dla zabawy żeby iść na szpitalke,
Ja akurat jestem bardzo spokojny, to zachowaniem się wyróżniałem na celi, wielokrotnie słyszałem "co ty tu w ogóle robisz?" a zmieniać cele można nawet co
@poniedzielskiandrzej Słyszałem od dwóch mordercow, ich historie przestępstwa jeden to zbyt wiele szczegółów opowiadał i sam stwierdził że nie powinien wyjść a drugi jak opowiadał to aż oczy się szkliły, facet po 70 z próbami samobójczymi, naprawdę przykro się robiło i dożywocie. A jak się siedzi że złodziejem to pozna się wszystkie sposoby na kradzież, oferty lewego towaru. Moim błędem było słuchać adwokata, dużo bajek opowiadają, i przez to najprawdopodobniej siedziałem do
@konikpolny20 hehe, podobnie miałem.
Fakt, gowniarze są najgorsze, małolatka jest nieobliczalna.
Też bym dobrowolnie nie poszedł na polotworek, większa szansa na problem, częstsze kipisze, wszyscy mają jakąś kontrabandę, nie oszukujmy się.
Też się obzeralem słodyczami.
Po mnie się stery niestety strażnicy poznali, że jestem grzeczny ułożony i bezproblemowy i jakaś tam kulturę na celi wprowadziłem, tak że chłopaki też się zachowywali na poziomie, i za to zapłaciłem : miałem strasznego pecha przez
@LadniePieknie siedziałem też z głuchym dziadkiem to był hit, łaził w nocy, #!$%@?ł szafkami metalowymi, a kompletnie głuchy, najlepiej jak kilka godzin z rzędu walił pięścia i butami z furtę ze chce leki, cały oddział był #!$%@? a potem jeden, po czasie, przestawił mu ze mamy domofon w celi xddd Dzwonił bez przerwy, ubaw jak nigdy a oddziałowy chyba do końca życia go zapamiętają, a jak miał trochę kasy to kupił np