Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 693
@poniedzielskiandrzej: widzę komentarze samych debili, jak za spowodowanie wypadku to trafi z zwykłymi alimenciarzami, inymi kierowcami debilami, i wszelakiej maści ludzi którzy się znaleźli tam po raz pierwszy, nie trafi do celi z recydywa.
Ogólnie to niech zabierze sobie z sobą rzeczy których będzie potrzebował ciuchy, skarpetki, majtki, koszulki. Jak pali to maksymalny zapas fajek czy tytoniu. Tylko niech się dowie czy może zewnątrz czy z kantyny kupic.
Kasę która będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@poniedzielskiandrzej: jak nie jesteś najbliższą rodzina, to musi cię wpisać na listę odwiedzających, może swój tv czy Xbox wziąć z sobą ale czy pozwolą mu na cele zależy od dyrekcji. Tyle pamiętam jak znajomy siedział.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@poniedzielskiandrzej: polecam serial "Więzienie" na Polsat Play (można obejrzeć online). Dziewczyna odbywała praktyki w ZK i mówi że dobrze oddaje realia.

Konsole to chyba za dobre sprawowanie dostanie. Z ciuchów to tylko kilka koszulek i jedna para spodni długich jedna krótkich.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: Jeśli chce iść i nie być przecwelony, to musi go ktoś regularnie odwiedzać, dawać fajki, kantynę itp. Jak będzie siedział i pies z kulawą nogą go nie odwiedzi, to będzie miał #!$%@?. Najlepiej już po osadzeniu odwiedzić go grupą kilku chłopa, żeby inni na widzeniu widzieli, że ma znajomych i to nie byle jakich szczypiorków.
  • Odpowiedz
@bslawek: Dzięki. Własnie o to chodzi, zrobił debilizm i musi chłopak odpokutować, całą rodziną się po prostu martwimy, żeby go tam nie zepsuli i nie #!$%@? mu w głowie, albo dokuczali mu, bo to taki przegryw typowy z charakteru. O tej kawie i szlugach sam czytałem, że to od dziesiątek lat jest normalnie waluta, widzę że się przez lata nie zmienia.

Jakbyś coś sobie przypomniał, daj znać, duże dzięki ( ͡
  • Odpowiedz
@S_____: Kumam. Tu nikt nie będzie się chciał mścić, tylko w spokoju odsiedzieć swoje. Jak będzie trzeba to poproszę kumpli na towarzyszenie w widzeniu. A kupowanie fajek i kawy i częstowanie współosadzonych może pomóc? Gdzieś kiedyś jakiś mirek pisał.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: Zależy do jakiej celi trafi, ale jak trzeba to się częstuje, a jak nie trzeba to się nie częstuje. Jak będzie w celi z takimi co nikt ich nie odwiedza, to może ich olać lub wydymać. Po kilku miesiącach tacy ludzie to wraki psychiczne.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz