Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: Parę miesięcy jakoś wytrzyma. Niech się stara o pozwolenie na jakąś pracę, kup mu w kiosku kartę do budki telefonicznej, niech sobie w notatniku zapisze numery telefonów osób do których będzie chciał dzwonić, jak pali to w rakietach wysyłaj mu dużo tytoniu, nie zwykłych szlugów. Jakbym ja musiał się odizolować od świata na kilka miesięcy to wykorzystałbym ten czas na czytanie książek. Trafić do pierdla to tragedia, ale da się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@poniedzielskiandrzej: nie wiem jak w Polsce ja siedziałem w USA przez 4 miesiące... Jeśli nikomu nie wchodzisz w drogę itp nie było problemu, non stop czytałem książki ewentualnie grałem w karty. Pierwszy miesiąc zleciał szybko ale później niestety się ciągnęło... Ja byłem zamknięty w areszcie i z tego co inni mówili areszt jest o wiele bardziej ciężki niż więzienie gdzie masz dużo więcej swobody, jedzenie było mega do dupy zrzuciłem chyba
  • Odpowiedz
@w2kn2e tak jak ktoś napisał wyżej, paczek się teraz nie wysyła, najwyżej na widzeniu robi się zakupy w kantynie. Np w Wejherowie już od dawna nie można żadnych produktów tytoniowych z wolności dostać, tylko te kupione w środku, podobno tak jest niemal wszędzie (po 1 to biznes, po 2 przez maczany , czyli dopy)
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: powiedz mu, że jak ktoś będzie go częstował makowcem, to żeby raczej odmówił ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na poważnie 3 miesiace to szybko zleci, a jak to przegryw i pierwszy raz w więzieniu to do grypsujących raczej go nie wsadza.
  • Odpowiedz
nie no, to pisz od razu dorosłego i dziecko, a nie tak ogólnie dwie osoby, bo w ten sposób minimalizujesz to co zrobił


@kawaiimaid666: Nie rozumiem, wartościujesz ludzi ze względu na wiek, że potrącenie dziecka uważasz za większą tragedię?
  • Odpowiedz
widzę komentarze samych debili, jak za spowodowanie wypadku to trafi z zwykłymi alimenciarzami, inymi kierowcami debilami, i wszelakiej maści ludzi którzy się znaleźli tam po raz pierwszy


@bslawek: To zależy, można trafić pod cele z gośćmi co maja wyroki po 3-4-6 i więcej lat. Np 2 alimenciarzy, jeden kolaż (dla nie obeznanych: osoba skazana za jazdę po % na rowerze, na szczęście już zmienili prawo). I do tego złodziej 7 lat,
  • Odpowiedz
@ameneos chyba nie wiem o co pytasz. Czy palą tytoń? Jasne, że tak, ale często jest tak, że np jara się tylko przy oknie.
Oczywiście są cele dla niepalących, ale jest ich niewiele i ponoć trafiają tam same #!$%@?
  • Odpowiedz
@ewaaaxxx każdy popełnia błędy, rozumiem, że krytykuje gościa, sam też nie czuje do niego sympatii po opisie opa, ale też nie jestem święty że chociaż nigdy raczej nikomu krzywdy nie zrobiłem (przynajmniej nie swiadomie) to też popełniłem błędy.
Czego oczekujesz od opa? Że przestanie się troszczyć o kuzyna? Owszem, są ludzie którzy pasują w pudle, pudła są od nich pełne, ale z opisu wynika, że sam zainteresowany jest ich przeciwieństwem. Op wyraża
  • Odpowiedz