Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
  • Odpowiedz
@ewaaaxxx: chłopie, co ty piszesz? Nie mam pojęcia czy to było na trzeźwo czy nie. Napisałem wyraźnie że nie znam wszystkich okoliczności! Przeczytales 3 zdania, 2 sobie dopowiedziałeś i już wydajesz wyroki??

Tak, bronię swojej rodziny i skoro telewizor i konsola są według prawa możliwe i dozwolone to chciałbym mu pomóc je tam załatwić. Masz z tym problem?

Do pytających - raczej zakład półotwarty.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej Sporo opinii jakoby lepiej było go skierować na alimenciarzy i innych tym podobnych przypadkowych osobników, ale to wg mnie nie prawda i nie warto się tym sugerować. Wiem z doświadczenia, siedziałem zarówno z typowymi leśnymi dziadkami jak i z ludźmi którzy jakoś się wyróżniali i mieli swoje zasady, sto razy lepiej jest trafić na tych drugich, z pozoru sztywnych eleganckich i w ogóle rozbójników z ciężkimi zarzutami. Jak już poznasz
  • Odpowiedz
@ewaaaxxx: pisałem wyżej, że nie znam przebiegu całego zdarzenia. Nie jestem specem od karnistyki ale wiem że mogą być różne okoliczności obciążające np. brawurowa jazda, nieudzielenie pomocy, ale nie udało mi się dowiedzieć do tej pory co to mogło jeszcze być.

Tak, adwokat się nie sprawdził na procesie, jak widać.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej jeśli w ZK do którego sie wybiera przyjmują xboxy360 to niech kupi takiego z dyskiem 500 gb, bez wifi, i wgra w niego całe 500 gb filmów i seriali. Taki protip. No i niech sie z nim zgłosi, o zgode może powalczyć później ale raczej trzeba się postarać żeby jej nie dostać niż na odwrót
  • Odpowiedz
@ewaaaxxx: skończ typie, jakby mój kuzyn kogoś zabił to bym się o niego martwił i chciał by jak najmilej przygotować czas w wiezieniu bo to RODZINA
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej to napisze coś od siebie, siedziałem w 4 jednostkach w 3 innych województwach, łącznie 2 lata, i na te parę miesięcy to szkoda czasu na konsole a nawet na tv, podstawa to CZAJNIK ELEKTRYCZNY, w większości jest do 1000w, do 1l, na karnym to jest w większości cel mają tv (szkiełko), druga sprawa to najbliższy zamieszkania zk obczaić wejść na stronę internetową i czytać, regulamin, nr konta, lista produktów z
  • Odpowiedz
@konikpolny20 no to w większośći się zgadzamy. Z tym, że moc czajnika w Wejherowie igła być zdaje się zmniejsza i na pewno max do 0.7L, dlatego powtórzę co obydwaj napisaliśmy wcześniej - skrupulatnie przeczytać regulamin ZK!
  • Odpowiedz