Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: Pszykro mi ale bedzie ruchany w sranie.
Na poczatek zacznie sie niewinnie bo wbijajac do celi jako swiezak za tak niski wyrok zostanie prawdopodobnie "pasowany na cwela". Polega to na tym ze bierze sie szczotke do kibla i kropi sie w glowe przyszlego kandydata na cwela.
Jako cwel bede musial sprzatac, rozdawac swoje rzeczy oraz czasem uzyczac swojej kiszki stolcowej.
Zacznie sie niewinnie bo poczatkowo beda mu smarowac pierscien
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: Jeszcze slowko o pierdzeniu - wazne zeby nasze pierdy byly glosne i mozliwe jak najbardziej smierdzace. Oznaczac to bedzie nasza dominacje wsrod innych samcow/wspolwiezniow. Przy odrobinie szczescia w koncu awansuje wyzej w hierarchi i dorobi sobie przez to jakiegos pseudonimu w wiezieniu w stylu "Trąba" albo "Bąku".
Mam nadzieje ze pomoglem.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: Intelektem nie grzeszy, skoro spowodował tak poważny wypadek. Nie dość, że zapie*dalał szybko, potrącił dwie osoby, w tym jedno dziecko (!), to jeszcze na pasach. I nie przyznał się do winy i kłamał...
I fakt, że nie znasz całej historii. Pewnie był pijany jak szpadel i uciekł z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy.
  • Odpowiedz
@wojskowy-onanista1: Wiesz co, ja nie myślę zerojedynkowo. Większość tam siedzi za poważne sprawy, zasługuje na karę i nie zamierzam ich bronić. Ale są też ludzie którzy siedzą:
- niewinnie typu Komenda. Szczególnie w aresztach. Nawet Żółtek siedział a areszcie (niesłusznie).
- za przestępstwa nieumyślne. Większość z nich jest karana zawiasami i grzywnami, ale przy niektórych paragrafach są takie widełki, że zawiasów być nie może
- za rzeczy niejednoznacznie złe typu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poniedzielskiandrzej: I nie łam się Mirek. Moim zdaniem kuzyn może nawet wyjść z przegrywu dzieki więzieniu. Nie że będzie ten czas dobrze wspominał, bo to nie sanatorium, ale sam fakt że będzie zmuszony do interakcji z obcymi ludźmi codziennie może go zmienić na plus. Tak więc może coś dobrego z tego wyniesie.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej wiem, że jest taka powszechna opinia, ale większość siedzi właśnie za pierdoły których mając zaplecze finansowe możnaby śmiało uniknąć. Najczęściej są to: alimenty, długi, kwity, nieodrobione godziny prac społecznych, odwieszone zawiasy, przestępstwa drogowe typu jazda na czubie i dragi - z znakomitej większości na własny użytek, tylko łapanie kilka razy.
  • Odpowiedz