Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Iskaryota: no niestety, brutalna prawda. Jak ktoś nie może z tegokraju wyjechać, no to niestety, ale trzeba żyć na takim poziomie. Ale jak ktoś może i ma jaja, żeby próbować za granicą, to wg mnie powinien to robić. Choćby po to, żeby sobie dorobić jakieś sensowne pieniądze (oczywiście mowa o ludziach, którzy coś sensownego potrafią, a nie Janusz, co po 10 latach emigracji dalej zdania w obcym języku nie skleci),
  • Odpowiedz
@buczubuczu: pracowałam chwilę za granicą więc się wypowiem. Dużo mówi się że za granicą Polak zarobi godnie, że bez problemu się utrzyma itd. Nie do końca tak jest. Wszystko zależy jak ktoś rozporządza pieniędzmi. Poznałam ludzi którzy zarabiali znacznie więcej niż ja, mieli niższe opłaty za pokój/mieszkanie a nie potrafili przetrwać do kolejnej wypłaty. Tak jest też w Polsce, można zarabiać te 3-4 tys zł i coś jeszcze z tego
  • Odpowiedz
  • 0
nsfw
Treść nieodpowiednia do przeglądania w pracy lub miejscu publicznym...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladzik: ja znam ludzi po studiach zarabiających 2,5k w zielonej górze xd a większość ludzi robi tam za 1,6k, a reszta jeździ do Berlina żeby chociaż mieć te 1,6k euro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zielonka: wiesz, ja odkładałem zarabiając u teściów i 2.5k na rękę. Ale na własną rękę mieszkając to się nie dało, za dużo zżerają opłaty i wynajem. Generalnie staram się każdego miesiąca coś dołożyć do kupki (chociaż 500 PLN), ale w wakacje idzie mi tak sobie - musiałem włożyć trochę forsy w samochód, bo było kilka rzeczy już od dawna wymagających uwagi, zbieram kasę na 3 śluby, a jeszcze we wrześniu
  • Odpowiedz