Wpis z mikrobloga

Jak uratować osobę użądloną w gardło? Wczoraj miałem taką sytuację, że osa wlazła mi do butelki z piwem bezalkoholowym. Rzecz miała miejsce do domku letniskowym na wsi, 10 km za miastem. Niby niedaleko służb ratunkowych, ale blisko też nie. Ostro się tym przestraszyłem i stwierdziłem, że muszę mieć na miejscu coś do ratowania życia w takiej sytuacji. Problem w tym, że nie bardzo wiem co. Na myśl przychodzi mi jedynie wężyk jak do spuszczania wina o prześwicie jakieś 5 mm, który w sytuacji awaryjnej należałoby wcisnąć do gardła. Pewnie jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje (laik here). Są jakieś gotowe rozwiązania, jakieś super rady alboco? Zazwyczaj jestem tam z żoną i córką lvl 3,5 więc przydałyby się opcje również dla dziecka.

Najlepiej wiadomka nie pić z butelki, ale może być różnie. Piwerko wczoraj przywiózł kolega, rozdał przy stole i tyle, nawet nie zdążyłem się ruszyć po szklanki, a jak widać na przykładzie, raczej powinienem.

#medycyna #zdrowie #ratownikmedyczny #ratownictwo #owady #pszczoly #osy
pogop - Jak uratować osobę użądloną w gardło? Wczoraj miałem taką sytuację, że osa wl...

źródło: comment_1594021320PZtEVccEV8uIDW2uIeX6wP.jpg

Pobierz
  • 252
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Galvay Ma się to do tego tak, że w Polsce relatywnie rzadko temperatura przekracza 25 w cieniu, po drugie trzeba pamiętać żeby nie zostawiać go na słońcu, a po trzecie i najważniejsze na pewno epipen, który był kilkukrotnie narażony na temperaturę ponad 25 st. C zadziała w sytuacji zagrożenia życia lepiej, niż jego brak ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Polsce relatywnie rzadko temperatura przekracza 25 w cieniu


@mbasasello: szczególnie w ostatnie lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz mamy chyba wreszcie spokojniejsze lato bez ciągłych 30 stopni i więcej.

zadziała w sytuacji zagrożenia życia lepiej, niż jego brak

nie wiem, dlatego o to pytałem :P serio chciałbym się dowiedzieć, to nie zaczepka. czy coś się z tym dzieje faktycznie czy nie. głupio byłoby się dobić czymś
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@portoryko43: swoje analne fiksacje zachowaj dla siebie typie. W---------z się obrażając ludzi jak ostatni zjeb, takie masz z j----e życie że się nudzisz? K---a dno, ha tfu. Idź oglądaj swoje patostreamy, odpowiedni poziom dla ciebie
  • Odpowiedz
@Gieekaa: Dokładnie. Od siebie jeszcze dodam, ze jak mi sie już zapomni zakapslować to zawsze wtedy sobie przelewam do kubka, żeby mieć wszystko na widoku i jest git
  • Odpowiedz